Ciekawe

Podstawowe wyposażenie dla ptaków

Choć ptaki nie są tak popularne jak psy czy koty, ich hodowla może być wciągająca. Na początek trzeba zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria.
Klatka dla ptaków powinna być pięć razy dłuższa od zwierzęcia. Mniejsza jest dopuszczalna tylko wtedy, gdy będziemy naszego pupila wypuszczać na kilka godzin swobodnego lotu. Prostokątny kształt klatki dla ptaków jest odpowiedni dla początkującego hodowcy. Pręty powinny być poziome, oddalone od siebie maksymalnie o 1,5 centymetra. Większość klatek posiada plastikowe dna z wysuwanymi szufladami. Ułatwia to sprzątanie. Należy pamiętać, żeby wykonywać gruntowne mycie raz w tygodniu. Klatkę warto oprzeć jednym bokiem o meble lub ścianę mieszkania. Stwarza to poczucie bezpieczeństwa. Powinna być też osłonięta przed słońcem, najlepiej nie zawieszana lecz stojąca, a pomieszczenie często wietrzone. Drzwiczki powinny umożliwiać swobodne wykonywanie wszystkich czynności związanych z czyszczeniem i wystrojem. Obowiązkowym wyposażeniem są: drążki, poidełko, naczynie z wodą do kąpieli i pojemnik na jedzenie. Na dnie trzeba wysypać świeży piasek. Ważna jest też kostka wapienna. Między pręty powinno się wkładać gałązki wiklinowe lub wierzbowe. Ptaki będą zdziobywać z nich korę.
Jeśli chodzi o wybór mieszkańców, jest on spory. Papugi: faliste, nimfy, nierozłączki czy żako, a także kanarki czy mewki japońskie – to tylko niektóre z ptaków, które możemy hodować. Hodowla ptaków jest równie wymagająca, co satysfakcjonująca.
Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej klatki i akcesoriów? Wejdź na stronę http://www.zoocentrum24.pl i skontaktuj się ze sprzedawcą w celu uzyskania pomocy.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ nedcd.org