Ciekawe

Ochrona środowiska – najczęściej popełniane przez nas błędy

Każdy z nas pragnie żyć w zgodzie z przyrodą – w TV oraz radiu wiele mówi się o konieczności staranniejszej ochrony przyrody. Faktem jest, że olbrzymie zanieczyszczenie powietrza czy wód gruntowych bezpośrednio wpływa na nasze życie. Warto pamiętać, by każdego dnia dbać o nasza planetę.

Olbrzymie ilości plastiku w każdym domu

Plastik jest jednym z największych zagrożeń dla naszego środowiska. Jednocześnie to także materiał, który pozwala na tworzenie różnorodnych przedmiotów, począwszy od klasycznych reklamówek, aż po przedmioty niezbędne w kuchni, biurach, łazienkach. Na szczęście plastik podlega recyklingowi. To ważna informacja zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych, jak i lokali blokowych. Warto zainteresować się, czy w naszej okolicy znajdują się kontenery na śmieci segregowane i tam właśnie umieszczać plastikowe odpadki.

Reklamówki w każdym domu

Problem plastikowych reklamówek zna każdy z nas – w naszych domach znajduje się ich przynajmniej kilka sztuk. Pomimo że coraz więcej firm tworzy torebki reklamowe z papieru problem plastiku nadal jest palący. Rozwiązaniem może być zakupienie torby płóciennej, którą każdego dnia zabierać będziemy na zakupy. W sklepach gospodarstwa domowego znajdziemy również zakupowe torby papierowe, które możemy wykorzystywać kilkukrotnie.

Marnowanie wody

Problem z marnowaniem wody jest powszechny – najczęściej ma to związek z długimi kąpielami w wannie czy też myciem zębów przy odkręconym kranie. Takie nawyki warto korygować: kran zakręcamy a zamiast kąpieli w wannie bierzmy krótki prysznic. Z pewnością wpłynie to pozytywnie nie tylko na planetę, ale i nasz portfel!

Co z energią?

Podobnie ma się sprawa marnowania energii elektrycznej. Najczęstszym błędem jest kilkukrotnie gotowanie tej samej wody w czajnikach elektrycznych, ale również pozostawianie urządzeń elektronicznych w trybie czuwania.
 
 

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz wiecej https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/