Ciekawe

Amsterdam w pigułce

Amsterdam jest stolicą jednego z największych krajów Europy – Holandii. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, ze względu na liczne kanały, dzielące miasto na poszczególne wyspy.  Rocznie przybywa tu około czterech milionów turystów.
Amsterdam bez wątpienia wpisuje się na listę miejsc, które warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Być może na wakacje, krótki urlop lub wypad weekendowy. Oczywistym jest, że im dłuższy pobyt, tym więcej zabytków oraz ciekawych miejsc uda nam się zwiedzić.
Gdzie warto się udać, aby Amsterdam został w naszej pamięci na dłużej?

Pałac Królewski i Plac Dam

Uchodzi za serce miasta, w którym spotykają się tłumy turystów, mogących podziwiać Pałac Królewski oraz pomnik z 1956 roku poświęcony ofiarom II Wojny Światowej.

Muzeum Morskie

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest muzeum morskie, przed którym zacumowany jest okręt De Amsterdam – replika statku Kompanii Wschodnio- indyjskiej.

Muzeum van Gogha

Muzeum przyciągające w Amsterdamie największą ilość turystów. Zapewne za sprawą słynnych Słoneczników Vincenta van Gogha.
 To tylko najbardziej charakterystyczne miejsca Amsterdamu.  Podczas zwiedzania warte uwagi są także: Vondelpark, centrum miasta, wycieczki po kanałach, Begijnhof czy też dzielnica Jordaan.

Zaplanuj wyjazd

Weekend majowy już niebawem. Nie masz jeszcze planów? Zorganizuj wypad do Amsterdamu i skorzystaj z oferty – bus z polski do Holandii.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/