Turystyka

Kuba – spełnienie marzeń o egzotycznych wczasach

Coraz więcej Polaków decyduje się na egzotyczne wczasy. Najczęściej wybierają się w tym celu do biur podróży, które oferują liczne opcje wyjazdowe dla par oraz rodzin z dziećmi. Jak wygląda organizacja takiego wyjazdu? O co warto zapytać przed zakupem? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Kuba jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich turystów. Coraz więcej biur podróży posiada w swojej ofercie wylot na tę egzotyczną wyspę. Polacy pragną poznać nie tylko jej florę i faunę, ale zaznajomić się z burzliwą historią nowożytną. Kuba przez wiele lat stanowiła zamkniętą enklawę, gdzie turyści mogli poruszać się wyłącznie na wyznaczonym terenie. Obecnie sytuacja ta zmieniła się, a sami turyści mają znacznie więcej możliwości związanych ze zwiedzaniem.
Pierwsza wizyta w biurze podróży to przede wszystkim zapoznanie się z ofertami. To również chwila na to, aby zadać wszelkie pytania dotyczące samego wyjazdu. Powinna interesować nas cena, terminy, możliwe zniżki oraz wszystko, co znajduje się w cenie wyjazdu. Najczęściej cena obejmuje przeloty, transfer z lotniska, zakwaterowanie, opiekę rezydenta lub pilota, wyżywienie oraz określone udogodnienia hotelowe. Podczas uzgadniania detali pracownik biura podróży umożliwi też wgląd w opcje wycieczek fakultatywnych – są one nieobowiązkowe i dodatkowo płatne.

Jakie atrakcje czekają na nas na Kubie?

Kuba to wyspa położona malowniczo na Morzu Karaibskim. Sąsiedztwo wspaniałej, krystalicznej wody oraz piaszczystych plaż sprawia, że to prawdziwy raj dla miłośników plażowania oraz sportów wodnych. Na plażach znajdziemy liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Osoby aktywne mogą grać w piłkę plażową, korzystać z rowerków wodnych, niewielkich łodzi, nurkować, pływać wraz z wynajętym sternikiem na katamaranie. Do dyspozycji turystów są również hotelowe baseny. Podczas zorganizowanych wczasów rezydenci odpowiedzialni są też za organizację wspólnych wieczorów dla osób chętnych.
Jeśli pragniemy zwiedzać wyspę na własną rękę możemy skorzystać z licznych wypożyczalni samochodów, rowerów czy motocykli – z pewnością takie zwiedzanie przyniesie wiele emocji i wrażeń. Turyści zainteresowani wyjazdami zorganizowanymi mogą skorzystać ze wspomnianych wcześniej wycieczek fakultatywnych. Wśród nich znajdą się wyjazdy do zabytkowej Hawany, możliwość wędkowania na morzu, wycieczki do parków wodnych i wiele innych.

Previous ArticleNext Article