Ciekawe

Kolizja autem z wypożyczalni

Los jest sprawiedliwy. On nie rozróżnia czy poruszasz się swoim samochodem czy autem, którego właścicielem jest wypożyczalnia aut. Jeśli będziesz miał mieć kolizję lub wypadek, nie ważne czym się poruszasz. Jak zatem należy postępować, kiedy wynajęte auto będzie brało udział w stłuczce?

Zadzwoń na numer alarmowy

Każda wypożyczalnia samochodów przestrzega pewnych ustalonych standardów. Na przykład umieszcza wewnątrz pojazdu informacje o tym, jak się zachować w wypadku kolizji autem z wynajmu. Podany tam jest numer telefonu, na który należy zadzwonić. Zwykle będzie to numer alarmowy towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym samochody są ubezpieczone. Może to być również numer do wypożyczalni. Pod takim numerem całodobowo dyżuruje pracownik, który udzieli nam wszystkich informacji i pomocy.

Wezwij policję

Jako że wypożyczalnia aut najczęściej posiada swoje samochody w leasingu, do likwidacji szkody potrzebny będzie policyjny protokół. Pamiętaj zatem o tym, aby po każdej takiej kolizji lub wypadku wezwać policję. Nawet jeśli będzie się to wiązało z dłuższym oczekiwaniem na jej przyjazd, pozostaje to w twoim jak najlepiej pojętym interesie.

Udokumentuj zdarzenie

Jeśli tylko masz taką możliwość, zadbaj o wykonanie dokumentacji fotograficznej z miejsca zdarzenia. Możesz do tego wykorzystać swój telefon komórkowy lub aparat fotograficzny. Coraz częściej również wypożyczalnia samochodów instaluje w swoich autach rejestratory jazdy. Niektórzy producenci oferują również ich fabryczny montaż za dodatkową dopłatą. Nagranie z takiego rejestratora może być rozstrzygające o winie konkretnego użytkownika drogi.

Ewentualne koszty

Jeśli to ty okazałeś się sprawcą wypadku, bądź spokojny. Wypożyczalnia aut posiada auto casco na swoje samochody. Ty jednak możesz zostać obarczony minimalnym wkładem własnym dla takich szkód – w wysokości 500 złotych. Nie każdy wynajem aut stosuje taką opłatę – zależy to od tego, jaki wariant ubezpieczenia posiadają ich samochody.
Sponsor artykułu: Wypożyczalnia samochodów Szczecin Kazauto.pl

Previous ArticleNext Article
https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/