Turystyka

3 powody, dla których warto postawić na wycieczki do Grecji

Grecja to jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków w Europie. Piękne widoki, ciepłe i czyste morze, a także oryginalna architektura sprawiają, że turyści chętnie odwiedzają to miejsce. Dowiedz się, dlaczego warto zaplanować tam urlop.

Atrakcyjna okolica, piaszczyste plaże, morze…

Grecja to przede wszystkim piękne widoki. Kraj otaczają cztery morza: Jońskie, Egejskie, Kreteńskie i Trackie. Linia brzegowa wyróżnia się oryginalnym kształtem. Na terenie kraju przeważają obszary górskie. Do najbardziej znanych pasm należą Pindos, Olimp. Wycieczki do Grecji to okazja, żeby naprawdę wypocząć. Coś dla siebie znajdą tu zarówno amatorzy zabaw, jak i osoby szukające wypoczynku w zaciszu. Do dyspozycji turystów są zarówno ruchliwe kurorty oraz kameralne wioski. Podzwrotnikowy śródziemnomorski klimat sprawia, że możne się tam wybrać przez cały rok. Lato jest długie i gorące, a zimą powietrze jest łagodne i wilgotne.

Przenieś się do czasów antycznych

Wycieczki do Grecji to okazja do zapoznania się z bogatą historią. Można udać się do Aten, by odszukać tam starożytnych inspiracji i poczuć mityczny duch Hellady. Warte obejrzenia są: Akropol, brama Propyleje, teatr Dionizosa, ruiny Agory, Riwiera Olimpijska. Dobrze zatrzymać się w Termopilach, gdzie w 480 r.p.n.e. miała miejsce słynna bitwa Greków z Persami. Ciekawie zapowiada się też wycieczka do miasta Saloniki, gdzie można odnaleźć ślady postaci, takich jak: Cyceron, apostoł Paweł, święci Cyryl i Metody, a cesarz Konstantyn Wielki. Do obejrzenia są także: Forum Romanum, bazylika św. Dymitra, Muzeum Archeologiczne. Osoby szukające wrażeń duchowych mogą wybrać się na górę Athos, zwaną potocznie Republiką Mnichów. To miejsce okryte mistycyzmem, na którym po dziś dzień panują restrykcyjne zasady i odpowiedni ubiór.

Wino, muzyka i taniec…

Grecja to klimatyczne miejsce. W ciągu dnia, kiedy na dworze jest gorąco, warto odwiedzić tawerny. Można tam spróbować wyśmienitych potraw, owoców morza, ryb i sałatek. Ciekawie wyglądają białe domki z niebieskimi okiennicami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Wieczorem można odpocząć, popijając wino oraz słuchając ludowych, skocznych pieści. Można też wypróbować swoich sił w zorbie – popularnym tańcu. Grecy to bardzo otwarci ludzie, którzy serdecznie podchodzą do turystów i chętnie dzielą się z nimi swoimi przeżyciami. Dzięki temu można na chwile odpocząć od codziennych obowiązków i przenieść się do bajecznej krainy, w której na chwilę będzie można odetchnąć od codzienności.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/