Dom i Wnętrze

Ogrodowe meble z rattanu – warto?

Początek lata dla wielu miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu oznacza konieczność kupna nowych mebli do ogrodu. Wśród ogromu dostępnych w sklepach modeli szczególnie wyróżniają się meble wyplatane z naturalnego rattanu. Plecione meble od jakiegoś czasu cieszą się dużym zainteresowaniem trendsetterów ceniących oryginalne rozwiązania. Czy słusznie? Sprawdź!

Naturalnie do ogrodu

Czy można wyobrazić sobie lepsze towarzystwo dla bujnych, tętniących intensywnymi kolorami roślin niż meble z naturalnego surowca? Wyposażenie ogrodowe wyplatane z rattanu charakteryzuje się ciepłym, naturalnym wykończeniem i lekkością, która doskonale dopełnia zielonej scenerii, w której główną rolę odgrywa Matka Natura.

Nowoczesne meble rattanowe proponowane przez czołowych producentów niewiele mają wspólnego ze staromodnymi fotelami, które lata świetności mają dawno za sobą. Wręcz przeciwnie – w sklepach z wyposażeniem outdoorowym nie brakuje minimalistycznych krzeseł, foteli, sof i huśtawek, które odpowiadają obowiązującym w designie trendom. Połączenie  prostych brył z naturalnością plecionki przynosi zaskakujące efekty! Pamiętaj jednak, że rattanowe meble mogą tracić swój nieskazitelny wygląd pod wpływem wilgoci. Aby przedłużyć żywotność  ulubionego kompletu, warto poszerzyć swoją kolekcję ogrodową o nieprzemakalne pokrowce, które odizolują rattan od opadów podczas załamania pogody.

Meble, lampa i kosz z rattanu mile widziane nie tylko w ogrodzie

Szukasz sposobu na uatrakcyjnienie nieco nudnego wnętrza? Lampa, krzesło albo kosz rattanowy świetnie sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale również w salonie czy sypialni. Naturalny akcent subtelnie przełamie chłód nowoczesnej kompozycji i nada jej nieco cieplejszego wyrazu.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz wiecej zobacz