Ciekawe

Decyzja o rozwodzie… i co dalej?

 

Coraz większa ilość spraw rozwodowych w polskich sądach zaskakuje – szacuje się, że już co trzecie małżeństwo kończy się rozpadem. Powodów takiej sytuacji jest wiele: mówi się przede wszystkim o braku wspólnych celów małżonków, ale też niezgodności w podstawowych sprawach, takich jak posiadanie dzieci. Wiele rozwodów jest również efektem wieloletniej przemocy w związku. Czy rozwód da się zaplanować? Jak wygląda sprawa rozwodowa?

Rozwód po polsku

Wniosek o rozwiązanie małżeństwa to pierwszy krok, który należy wykonać, aby oficjalnie rozwiązać małżeństwo. Wnioski takie składa jedna lub dwie strony jednocześnie. Rozwód może przebiegać z orzekaniem o winie (np. w przypadku niewierności jednego z małżonków) lub też za porozumieniem stron. Stopień skomplikowania rozwodu, a tym samym – czas jego trwania – zależny jest od wielu czynników. Podstawą jest sam wniosek rozwodowy oraz chęć współpracy małżonków podczas rozwodu. Druga istotna kwestia to zgromadzony majątek oraz posiadane potomstwo. Jeśli małżonkowie posiadali rozdzielność majątkową sprawa rozwodowa upraszcza się. W przypadku wniosku z orzekaniem o winie konieczne może okazać się wzywanie świadków, warto również pomyśleć o pomocy adwokata – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Czy adwokat pomoże nam w sprawie rozwodowej?

Zdecydowanie tak. Zatrudnienie adwokata dla wielu osób wnioskujących o rozwód to przede wszystkim sposób na spokój wewnętrzny – adwokat reprezentuje nas w sądzie, dba o nasze dobre imię, zapobiega również podejmowaniu przez nas kroków, które w oczach sądu mogłyby zmienić naszą sytuację na gorsze. Podstawą jest to, aby adwokat dokładnie zapoznał się z naszą sytuacją i bezstronnie ją ocenił. Adwokat stworzy z nami plan działania, pomoże w walce o alimenty na siebie lub dzieci.

 

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/