Dom i Wnętrze

Ciepło w domu – na jakie elementy zwracać najwięcej uwagi?

Utrzymanie optymalnej temperatury w mieszkaniach czy w domach, szczególnie zimą, może okazać się trudne. Za niską temperaturę, pomimo dogrzewania mieszkania przez kaloryfery, odpowiada zazwyczaj zła izolacja cieplna budynku, ale również szereg innych problemów. Najczęściej jednak nie szukamy przyczyny, a staramy się zapobiec wyziębieniu mieszkania, skazując się na olbrzymie rachunki za gaz czy ogrzewanie!

Przyczyny niskiej temperatury w domu

Największym zagrożeniem dla utrzymania stałej temperatury w mieszkaniach czy w domach w czasie zimy są oczywiście nieszczelne okna. Stare okna stanowią olbrzymi problem dla właściciela domu – wymiana okien to olbrzymi koszt. Zamiast więc stawiać na wymianę mieszkańcy starają się za wszelką cenę uszczelnić szpary okienne. Najczęściej przy pomocy waty, koców.
Niestety, takie rozwiązania nie sprawdzają się na dłuższą metę. Kiedy wina niskiej temperatury w mieszkaniu wynika z nieszczelności okien konieczna jest ich zmiana. Wiele spółdzielni mieszkaniowych współfinansuje wymianę okien, stąd też koszty mogą być znacznie niższe.
Obecnie topowi producenci oferują wysokiej jakości okna, dopasowane do potrzeb konkretnych klientów. DO ich tworzenia wykorzystywane są takie materiały jak PCV, drewno, plastik i inne.
Ciekawą ofertę na polskim rynku przedstawia marka http://oknar-wroclaw.pl.

Previous ArticleNext Article
https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ zobacz zobacz