Ciekawe

Jaki basen ogrodowy będzie najlepszy przy domu jednorodzinnym?

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym i masz dużo miejsca w ogrodzie, warto pomyśleć o budowie własnego basenu ogrodowego. Podczas gdy publiczne baseny są zatłoczone, a regularne korzystanie z bardziej przestronnych obiektów drogie, budowa własnego basenu ogrodowego może być doskonałą alternatywą. Będzie to idealne miejsce na wypoczynek i relaks. Baseny ogrodowe są również niezwykle reprezentacyjne i stanowią dobre miejsce do organizacji imprez czy spotkań. Podpowiadamy, jakie są rodzaje basenów i na które warto się zdecydować.

basen ogrodowy

Źrodło fot.: starpool-unipool.pl baseny do ogrodu

Baseny poliestrowe

Tego rodzaju baseny stanowią jednoczęściowy odlew i są dostarczane w całości. W ten sposób wykonywane są przede wszystkim niewielkie baseny – takie, które najczęściej możemy spotkać przy domach jednorodzinnych. Niecka basenu pokryta jest warstwą żelkotu i laminowanych mat poliestrowych. Dzięki temu charakteryzują się gładką powierzchnią i są proste w utrzymaniu czystości. Idealne dla osób które chcą prostego, taniego basenu.

Baseny stalowe

Najbardziej popularne. Mają kształt owalny, okrągły lub w kształcie ósemki. Konstrukcja zbiornika utworzona jest ze stalowego płaszcza. Ich montaż jest prosty, wnętrze wykłada się gotowym wkładem z folii o grubości 0,6 cm. Takie baseny prezentują się bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym i dodają uroku ogrodowi. Największe wrażenie robią wkopane całkowicie w ziemię. Po montażu należy je omurować, zainstalować pompę i filtry.

Baseny betonowe

To niezwykle trwała i solidna technologia, która pozwala na dużą dowolność w kształtach i rozmiarach. Przy pomocy zbrojonego betonu można wybudować nawet bardzo duże, głębokie baseny. Oczywiście, jest to jednocześnie bardzo droga metoda. Nie ma tu mowy o korzystaniu z żadnego prefabrykatu, wszystkie prace wykonywane są indywidualnie w ogrodzie każdego klienta. Tego rodzaju baseny można wykładać płytkami ceramicznymi, mozaikami – możliwości jest bardzo wiele. W tej technologii najczęściej wykonywane są również baseny hotelowe czy niektóre pływalnie.

Previous ArticleNext Article