Zdrowie i Uroda

Blaski i cienie metody żelowej zdobienia paznokci

Choć metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się dużą popularnością, nie każda kobieta jest przekonana o tym, że jest to rozwiązanie stworzone również z myślą o niej. Warto więc zastanowić się nad jej wadami i zaletami i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.

Blaski i cienie żelowej metody zdobienia paznokci

Zarówno przedłużanie, jak i zdobienie płytki paznokciowej z wykorzystaniem metody żelowej to rozwiązanie charakteryzujące się dużą liczbą zalet. Na pierwszy plan wysuwa się to, że można mówić o efekcie nie tylko naturalnym, ale i o wyjątkowo subtelnym. Nie bez znaczenia jest jednak i fakt, że trwały manicure daje możliwość modelowania kształtu paznokcia. W przeciwieństwie do wielu innych technik zdobienia, ta z wykorzystaniem żelu jest nieskomplikowana. Pracę wykonuje się szybko nawet wtedy, gdy interesują nas bardziej skomplikowane zdobienia. Żel jest przy tym pozbawiony charakterystycznego dla siebie zapachu, co z pewnością przypadnie do gustu osobom bardziej wrażliwym. Oczywiście, mamy do czynienia z metodą, która nie jest też wolna od wad. Jeszcze przed rozpoczęciem ich wyliczania wypada jednak podkreślić, że dobrze jest zachować wobec nich pewien dystans. Większość wychodzi na jaw wtedy, gdy metoda żelowa zdobienia paznokci nie jest wykonywana przez profesjonalistę. To właśnie wtedy może dojść do zniszczenia naturalnej płytki paznokcia. Decydując się na paznokcie żelowe należy też liczyć się z tym, że są one podatne na uszkodzenia.

Przeciwwskazania i efekt końcowy

Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, które sprawiałyby, że nie można byłoby pomyśleć o metodzie żelowej zdobienia paznokci. Warto jednak podkreślić, że nie jest ona stworzona z myślą o każdej osobie. Nie poleca się jej przede wszystkim miłośnikom majsterkowania, choć również osoby wysoko ceniące sobie pracę w ogrodzie mogą nie być przesadnie zadowolone z efektu końcowego.W każdym innym wypadku paznokcie żelowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pomagają zapomnieć o problemie paznokci, które wolno rosną i rozdwajają się. Pozwalają też swoim nowym właścicielom na natychmiastowe uzyskanie paznokci takiej długości, o jakiej ci zawsze marzyli. Jakby tego było mało, paznokcie żelowe można wykorzystywać nie tylko przygotowując zdobienia na co dzień, ale i w szczególnych okolicznościach. To jedna z ulubionych metod zdobienia paznokci panien młodych. Żywotność paznokci żelowych można zresztą przedłużyć w dość prosty sposób. Wystarczy co wieczór wmasowywać w nie niewielką ilość wazeliny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Previous ArticleNext Article
am-project.org Stolik nocny z półką w stylu loft Dębowa konsola do przedpokoju loft