Dom i Wnętrze

Aranżacja małej sypialni w kawalerce

Mieszkanie, nawet jeżeli jest to mała kawalerka będzie spełnieniem naszych marzeń. Urządzanie tak małych przestrzeni nie jest łatwe. Jednak jest wykonalne, jeżeli wszystko dobrze przemyślimy. Warto zwrócić staranną uwagę na zaaranżowanie małej sypialni w kawalerce.

Aranżacja małej sypialni w salonie

Kawalerka jest takim mieszkaniem, które raczej nie daje możliwości do wyodrębnienia osobnej sypialni. Tam, gdzie mamy salon, znajdzie się również nasza sypialnia. Aranżowanie małej sypialni, gdzie znajdzie się nasza strefa komfortu może wydawać nam się trudne. Jednak po zapoznaniu się różnymi trikami wnętrzarskimi przekonamy się, że nasza sypialnia będzie wygodna. Przede wszystkim postawmy na sofę lub narożnik, które za dnia mogą być miejsce do siedzenia. Na wieczór będziemy ją rozkładać i dzięki niej uzyskamy strefę do spania. Warto przy tym zainwestować w mały stolik na kawę, który na wieczór przeistoczy się w stolik nocny z lampką.

Oszczędność miejsca

Aranżacja małej sypialni oznacza również oszczędność miejsca. Nie planujmy zakupu mebli, które i tak się u nas nie zmieszczą. Wybierając narożnik stawiajmy na taki z dodatkowym pojemnikiem na pościel, której nie będziemy musieli nigdzie indziej chować. Nie przesadzajmy z wielkim zestawem mebli, tylko postawmy na małą komodę i szafkę RTV, gdzie znajdzie swoje miejsce telewizor. Szafę z ubraniami postarajmy się zlokalizować jak najdalej od naszej strefy odpoczynku, abyśmy wokoło sofy mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni nie zakłócającej nam odpoczynku nocnego. 

Previous ArticleNext Article