Biznes

Pomoc kancelarii prawnej w sprawach rozwodowych i majątkowych

Separacje, rozwody oraz kwestie związane z podziałem majątku są obecnie jednymi z najczęściej podnoszonych w polskich sądach. Znając swoje prawa częściej decydujemy się na ich dochodzenie, szczególnie, kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo czy dobrobyt naszych dzieci. Jak przygotować się do rozwodu?

Rozwód przeprowadzony w sposób fachowy

Rosnąca ilość rozwodów nie pozostawia złudzeń – Polacy coraz częściej szukają sprawiedliwości w sądach i chcą walczyć o należne im prawa. Rozwody bez orzekania o winie stanowią zdecydowaną mniejszość – większość spraw wymaga nie tylko podziału majątku, ale również decyzji o przyznaniu opieki nad dzieckiem czy przyznaniu alimentów. Skomplikowana sprawa rozwodowa będzie wymagała od nas zatrudnienia doświadczonego adwokata, który specjalizuje się w kwestiach rodzinnych. Dzięki jego pomocy będziemy czuli się w sądzie znacznie pewniej, dodatkowo mogąc także korzystać z jego szerokiej wiedzy i doświadczenia.

Doświadczony adwokat przede wszystkim będzie dbał o nasze interesy i dobre imię. Zadaniem prawnika może być odwiedzenie nas od kroków, które w przyszłości mogłyby nam zaszkodzić –  podkreślają prawnicy z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Adwokat podejmie się także udzielenia porady prawnej, kiedy konieczny będzie podział majątku, a przed zawarciem małżeństwa nie została spisana intercyza.

Obiektywna ocena naszej sytuacji prawnej

Osoby decydujące się na rozwód nie zawsze są w stanie obiektywnie spojrzeć na zaistniałą sytuację. Pomoc adwokata to również obiektywne spojrzenie i fachowe doradztwo, dzięki któremu poznamy nasze prawa i możliwe do podjęcie kroki prawne. Adwokat – kiedy zajdzie taka potrzeba – skupi się na wywalczeniu jak największych alimentów dla dziecka czy małżonka, ale także na równym podziale majątku.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/ https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/