Dom i Wnętrze

Jakie łóżko wybrać? Łóżka sypialniane drewniane, łóżka z dodatkowymi komorami i szufladami

Wybór konkretnego łóżka może okazać się przedsięwzięciem trwającym kilka tygodni – pomimo najlepszych chęci kupna łóżka w kilka godzin możemy poczuć się przytłoczeni ofertą i kilka dni wertować katalogi topowych marek. Jak zakupić łóżko znacznie szybciej i być zadowolonym z zakupu? Oto kilka prostych wskazówek, które z pewnością skrócą czas poszukiwania!

Materiały! Łóżka sypialniane drewniane, łóżka wykonane z płyt meblowych

Łóżka tworzy się zasadniczo z dwóch materiałów: litego drewna oraz płyt drewnianych. Łóżka sypialniane drewniane tworzone są z selekcjonowanych beli drewna. Wybierane są te pozbawione sęków oraz skaz. Kolejnym etapem jest kilkudniowe suszenie drewna w specjalnych pomieszczeniach – wszystko po to, aby wewnątrz drewna nie rozwinęła się pleśń czy pasożyty. Dopiero po suszeniu drewno trafia do zakładów stolarskich i jest przycinane. Najczęściej wykorzystywanym drewnem są: sosna, buk i dąb. Łóżka sypialniane drewniane mogą być również lakierowane czy bejcowane – te zabiegi również mają na celu lepsze zabezpieczenie powierzchni drewna.
Łóżka sypialniane drewniane nierzadko uzupełniane są o dodatkowe komory wewnętrzne lub też szuflady – można je wykorzystywać do przechowywania pościeli, ubrań sezonowych i wielu innych przedmiotów. Komory sprawdzą się najlepiej w mieszkaniach blokowych, gdzie każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota.
Łóżka sypialniane drewniane tworzone są zarówno w wersjach pojedynczych, jak i dla dwojga.
Drugim rodzajem materiałów jest deska meblowa – jej wnętrze wypełniają sprasowane wióry, trociny inne drewniane elementy. Deski meblowe są znacznie mniej odporne na uszkodzenia, ścieranie. Zaletą jednak jest ich znacznie niższa cena. Łóżka z płyt meblowych są znacznie lżejsze.
Deski pokrywane są laminatami – są one odporne na wnikanie brudu oraz wilgoci.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
live url https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/