Zdrowie i Uroda

Zalety odzieży po liposukcji

Po wymodelowaniu sylwetki w pożądany sposób (w czym pomaga zabieg liposukcji), należy zrobić wszystko, by efekty okazały się skuteczne i jak najlepsze. Główną rolę odgrywają wtedy działania wykonane po operacji, a przede wszystkim noszenie odzieży uciskowej.

Zalety odzieży po liposukcji

Ta specjalna odzież niesie ze sobą wiele pozytywów i noszona zgodnie z zaleceniami lekarzy rozwiązuje wiele problemów związanych z modelowaniem ciała po zabiegu. Jeśli chodzi o korzyści odnoszone dzięki noszeniu odzieży po liposukcji, są to przede wszystkim:
– szybsza rekonwalescencja po przebytym zabiegu,
– stymulacja wchłaniania płynów wydzielanych przez organizm z powrotem do wewnętrznych warstw skóry,
– sprzyjanie regeneracji tkanki łącznej i estetycznemu zabliźnianiu nacięć pooperacyjnych,
– zabezpieczanie organizmu przed komplikacjami zakrzepowo-zatorowymi,
– zapobieganie powstawaniu siniaków oraz obrzęków,
– zapobieganie powstawaniu luźnej, obwisłej skóry
– ogólna poprawa jakości skóry,
– ładne wymodelowanie sylwetki.
Jak widać, korzyści z noszenia odzieży uciskowej są naprawdę wymierne.

Krótka charakterystyka odzieży

Ubrania te należy nosić przez przynajmniej dwa tygodnie po liposukcji, jednak lekarze często zalecają, by nosić je nawet kilka miesięcy – by doskonale mogły spełnić swoje zadanie. Wiadomo, że efekty będą widoczne już po operacji, jednak to pacjenci powinni starać się, aby mogły się one utrzymać. Dlatego ważne jest to, by odzież po liposukcji nosić przez 24 godziny na dobę. Musi być więc ona komfortowa. Aby łatwo było ją zakładać i zdejmować, posiada ona wygodne szwy i wiele zapięć – które ukryte są w mniej widocznych miejscach, a nawet w ozdobnych koronkach. W zależności od miejsca i rozległości zabiegu uciskowi trzeba poddawać różne części ciała. Bielizna oraz odzież są dostosowane do tych potrzeb. Można więc kupić całościowe kombinezony, bieliznę przypominającą krótkie spodenki, czy kostiumy w stylu body. Zaletą odzieży po liposukcji jest to, że jest ona szyta z delikatnych, komfortowych, umożliwiających swobodne ruchy materiałów, które jednak wypełniają stawiane im zadania.

O czym należy pamiętać?

Aby odzież i bielizna mogły zachowywać swoje właściwości nawet przez kilka miesięcy, trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach:
– należy prać je ręcznie, bez dużej ilości detergentu,
– po wypraniu odzież osusza się ręcznikiem, dopiero potem wywiesza,
– ubrań nie można suszyć na słońcu
– stosując na ciało kremy i balsamy należy dokładnie je wmasowywać, by nie zniszczyć materiału.
Kiedy pacjent będzie się stosował do tych porad ubrania skutecznie posłużą mu przez kilkanaście tygodni rekonwalescencji.
Zapraszam po więcej informacji na stronęodzież po liposukcji (bielizna uciskowa).

Previous ArticleNext Article
https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ zobacz wiecje