Ciekawe

Wygodne ubrania dla lekarzy i pielęgniarek

 

Odpowiednie ubranie podczas wykonywania obowiązków zawodowych jest elementem, który niebagatelnie wpływa na nasz komfort i samopoczucie. W przypadku medyków i pielęgniarek sprawa ta jest jeszcze ważniejsza: ubranie ma zapewniać wygodę, jednocześnie być odporne na działanie silnych środków chemicznych czy częste czyszczenie. Z jakich tkanin tworzona jest odzież dla medyków?

Nowoczesna odzież dla osób pracujących w służbie zdrowia

Wielogodzinna praca w szpitalu czy w przychodni jest wyczerpująca dla organizmu – niezwykle istotne jest, aby pracownicy służby zdrowia mogli maksymalnie podnieść swój komfort pracy. Elementem składającym się na ten komfort jest bez wątpienia ubranie – odzież dla medyka powinna być dopasowana do potrzeb, uszyta w taki sposób, aby zapewniać swobodę ruchów. Obecnie możemy znaleźć szeroki wybór odzieży tego typu, zarówno dla pań, jak i panów. Najchętniej kupowane są koszulki z krótkim rękawem oraz wygodne spodnie – ubrania te tworzone są z tkanin o łączonych włóknach. Dzięki takiemu zabiegowi tkanina jest odporna na ścieranie i uszkodzenia, zabezpieczona przed częstym praniem i czyszczeniem w wysokich temperaturach, przyjemna dla skóry. Niezwykle ważnym aspektem jest również struktura ubrań – powinny one zapewniać stałą wentylację skóry, a jednocześnie umożliwiać odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Projektanci nie zapominają o funkcjonalności: koszulki i fartuchy posiadają po kilka kieszeni, w których znajdzie się dość miejsca np. na identyfikator.

Odzież medyczna dla pań

W przypadku ubrań medycznych dla pań możemy mówić o szerokim asortymencie. Poza wspomnianymi wcześniej spodniami czy koszulkami pielęgniarki czy lekarki mogą wybrać również wygodne, elastyczne sukienki czy spódnice, jak również lekarskie żakiety na zamek błyskawiczny lub guziki.

 

 

Previous ArticleNext Article