Ciekawe

Torby, portfele, aktówki… Producent galanterii skórzanej

Elementy takie torba, portfel, aktówka czy rękawiczki znajdują się w szafach większości z nas. Wiele z nas nie wyobraża sobie, aby tego rodzaju przedmioty wykonane były z niskiej jakości materiałów. Stąd również tak wielka popularność skór aktualnie wykorzystywanych w galanterii.

Skóra – materiał wyjątkowy

Jakie skóry cenią kupujący? Z pewnością klasyczna skóra zamszowa, nubukowa oraz lico. Każda skóra może wyglądać dobrze w konkretnym wyrobie, ważne jest jednak, aby uwypuklić jej naturalne piękno: fakturę, grubość, kolor. Oczywiście każdy rodzaj wymaga innego rodzaju pielęgnacji, dlatego też podczas kupna warto podpytać sprzedających, jak pielęgnować torebkę czy aktówkę. Wyroby skórzane dostępne są w ofercie dużych firm, jak również prywatnych rzemieślników, których praca coraz częściej doceniania jest przez kupujących.

Czy producent galanterii skórzanej korzysta wyłącznie z naturalnych skór?

Wiele mówi się obecnie o ekologii oraz wykorzystywaniu materiałów syntetycznych, szczególnie w kwestii skór i futer. Zazwyczaj producent galanterii skórzanej wykorzystuje naturalne materiały, jednak pochodzą one ze specjalistycznych hodowli zwierząt. W przypadku kiedy producent wykorzystuje materiały syntetyczne informuje o tym na metce czy w specyfikacji produktu.

Previous ArticleNext Article