Dom i Wnętrze

Technorattan czy rattan? Znajdź meble do swojego ogrodu!

Wiosna to czas kompletowania wyposażenia ogrodowego. Producenci otwierają przed miłośnikami wypoczynku na świeżym powietrzu ogrom możliwości. W sklepach znaleźć możesz ciekawe meble wykonane z tworzyw produkowanych fabrycznie oraz naturalnych surowców. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej krzesłom, kanapom i stolikom wyplatanym z dwóch podobnych, a jednak całkiem innych materiałów – technorattanu i rattanu. Co charakteryzuje każdą z opcji? Sprawdź!

Meble z technorattanu – unowocześniona klasyka

Technorattan jest nowoczesnym tworzywem łączącym w sobie naturalne, ciepłe wykończenie z bezwzględną trwałością. Wyplatane z syntetycznej plecionki krzesła, kanapy, leżaki czy stoły są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura. Nie wymagają czasochłonnej impregnacji ani zabezpieczania poza sezonem. Meble technorattanowe dostępne są w kilku odcieniach. Doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach, jak i klasycznych kompozycjach.

Naturalny rattan – bądź bliżej natury!

Marzysz o stworzeniu pięknego ogrodu, w którym główną rolę będzie odgrywała sama Matka Natura? W takim razie z pewnością zachwycą Cię meble plecione z egzotycznego rattanu! Lekkie krzesła, kanapy, fotele i stoliki rattanowe doskonale wpisują się w klimat przestrzeni inspirowanych stylem rustykalnym i kolonialnym. Egzotyczny surowiec nadaje meblom dekoracyjnego charakteru. Wysokiej jakości meble rattanowe plecione są ręcznie, więc każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Rattan, w odróżnieniu od swojej syntetycznej wersji, wymaga regularnej impregnacji i przechowywania poza sezonem w suchym, przewiewnym i chłodnym miejscu. Na stronie gardenspace.sk znajdziesz oryginalne meble i dodatki z technorattanu i rattanu.

 

 

 

Previous ArticleNext Article
rzejurbanowicz.pl https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ iancedoctor.com