Biznes

Szkolenia z windykacji

Pomimo tego, że niemal każdemu z nas znane jest stare przysłowie o tym, że długi należy spłacać, to jednocześnie niemal na każdym kroku mamy styczność z niesolidnymi kontrahentami, którzy nie chcą regulować swoich zobowiązań finansowych w terminach. Jak sobie z poradzić z windykowaniem własnych wierzytelności?
Wbrew pozorom nie znając możliwości prawnych nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zrobić i osiągnąć. Możemy co prawda rozmawiać z naszym niesolidnym kontrahentem, żeby uregulował swoje należności bądź też niejako przymusić go do tego poprzez zaprzestanie dostaw „na przyszłość”, jednak nie zawsze będzie to skutkowało. Rozwiązaniem jest co prawda skorzystanie z usług profesjonalistów – prawników, adwokatów czy radców prawnych, którzy z chęcią poprowadzą tego typu sprawy cywilne, jednak będzie to nie tylko kosztowne, ale również w wielu przypadkach niezwykle czasochłonne – począwszy od pierwszej instancji sądowe, poprzez instancje odwoławczą, a następnie przez postępowanie komornika, który może jednocześnie stwierdzić, że dany dłużnik jest po prostu niewypłacalny.

Umiejętności negocjowania z dłużnikami

Znacznie lepszym i często efektywniejszym sposobem jest zdobycie umiejętności rozmów z dłużnikami wraz z umiejętnym wykorzystaniem regulacji prawnych w zakresie windykowania należności i pokazanie dłużnikowi, że mamy wiedzę w tym zakresie i nie będziemy się obawiali po nią sięgnąć i zastosować w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Może się to oczywiście wiązać z dodatkowymi kosztami dla samego dłużnika.

Szkolenia z windykacji

Szkolenia z windykacji, a tym samym nie tylko ze znajomości uregulowań prawnych w tym zakresie, ale również umiejętności miękkich, jak chociażby rozmowa z dłużnikiem i negocjowanie z nim faktu oraz terminów spłaty zadłużenia. Wbrew pozorom dysponując wiedzą i umiejętnością jej wykorzystania w praktyce możemy znacznie więcej osiągnąć i co ważne w sprawach finansowych – znacznie szybciej.

Profesjonalne szkolenia windykacyjne

Podsumowując, szkolenia windykacyjne organizowane są obecnie w niemal wszystkich większych miastach i jeżeli prowadzimy własną firmę, to z pewnością warto do takiego szkolenia przystąpić. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może nam się przydać!
Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia z windykacji

Previous ArticleNext Article
orzwnetrze.com.pl zobacz wiecje sabutt.com