Dom i Wnętrze

Stoły w mieszkaniu

Kupno odpowiednich stołów i stolików do mieszkania to prawdziwe wyzwanie! Konieczne jest dopasowanie ich nie tylko do stylu pomieszczenia, ale i określenie ich funkcjonalności. Istotne jest, że zupełnie inaczej wykorzystywać będziemy klasyczny stolik kawowy, a inaczej duży stół stojący w salonie. Nie zapominajmy też o niewielkim stoliczku nocnym w pokoju dziecka czy sypialni!

W poszukiwaniu idealnego stołu

Poszukiwania stolików warto rozpocząć od zapoznania się z katalogami konkretnych firm lub też obejrzenia ich oferty w sklepach internetowych. Na stronach producentów zazwyczaj są umieszczone całe kolekcje wraz z parametrami każdego produktu. Dzięki temu możemy określić, czy interesujący nas model spełnia wymagania związane z wymiarami. Podczas rozglądania się za stołem czy stolikiem konieczne jest wymierzenie pomieszczenia i decyzja, jaką powierzchnię ma zajmować dany mebel. W przypadku stołu do salonu musi być on na tyle pojemny, aby mogło przy nim usiąść minimum 6 osób. Zazwyczaj producenci oferują stołu dodatkowo rozkładane, przez co liczba ta może się zwiększyć.
stoły
Stoliczki nocne są niewielkie, muszą być także odpowiednio niskie, aby korzystanie z nich nie wymagało wysiłku. Stoliki kawowe mogą posiadać dodatkowe szuflady – tego rodzaju meble ustawiamy zazwyczaj w salonach. Szuflady przydadzą się do przechowywania czasopism czy innych drobiazgów.

Materiały są istotne!

Materiał z którego wykonany jest stół warunkuje, jak długo zachowa on swój elegancki wygląd. Pragnąc kupić stół na wiele lat, warto szukać produktów drewnianych. Odpowiednio zabezpieczone drewno nie chłonie wilgoci, jest zabezpieczone przed płytkimi zarysowaniami. Dodatkowo powierzchnia blatu i nóg pokryta jest lakierem. Dzięki temu drewno jest także odporne na wnikanie brudu. Kolejnym rodzajem wykorzystywanych materiałów są płyty MDF. Zaletami płyt jest możliwość wykonania ich w zróżnicowanych formatach i grubościach. Konkretne dodatki pozwolą zapewnić ich wodoodporność, niski stopień palności. Płyty są także elastyczne, przez co jako materiał sprawdzają się nie tylko do tworzenia stołów, ale wszystkich rodzajów mebli. Płyty mogą być pokryte laminatem, dzięki czemu sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach. Laminat zapewnia całkowite krycie ich struktury.
Oryginalne stoliki oraz stoły znajdziesz tutaj – meble Helvetia.

Previous ArticleNext Article