Ciekawe

Spodnie do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Lato to idealny czas na rozpoczęcie nauki jazdy konnej – sport ten zalecany jest osobom praktycznie w każdym wieku i reklamowany jako ogólnorozwojowy. Liczni instruktorzy potwierdzają te informacje: jazda konna to propozycja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, które szukają sposobu na aktywne spędzanie czasu, również blisko przyrody.

Dlaczego jazda konna jest tak popularna?

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejszym sportem. Sprzyjają temu liczne stadniny i szkółki jazdy, które zapraszają osoby w różnym wieku. Decyzja o podjęciu nauki jazdy konnej jest zazwyczaj spowodowana ciekawością samego sportu, ale również chęcią spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pod czujnym okiem instruktora poznamy nie tylko konie, ale też różnorodne techniki jazdy, dowiemy się jak aktywnie spędzać czas i z czasem będziemy coraz pewniej czuli się w siodle. Szukając idealnej stadniny i szkółki dajmy sobie czas – warto odwiedzić kilka z nich, porozmawiać z właścicielami i instruktorami i upewnić się, że jest to miejsce odpowiednie dla nas.

Jaki strój wybrać do jazdy konnej?

Podczas pierwszych godzin w siodle nie musimy mieć profesjonalnego stroju jeździeckiego. Konieczny jest jednak kask ochronny na naszej głowie. Pamiętajmy o tym, aby był on zawsze zapięty pod szyją. Kaski często wypożyczymy w stadninie.

Decydując się na regularne lekcji jazdy konnej warto kupić spodnie do jazdy konnej. Profesjonalne bryczesy znacząco poprawią nasz komfort podczas długich godzin w siodle i zapewnia komfort i wygodę. Bryczesy tworzone są z tkanin trwałych, lekko elastycznych i oddychających – możemy mieć pewność, że wilgoć zostanie odprowadzona na zewnątrz. Dzięki dodatkowym lejom spodnie do jazdy konnej będą jeszcze wygodniejsze. Wiele dostępnych modeli uzupełniana jest o silikonowe pasy – ich zadaniem jest zapewnienie lepszej przyczepności do siodła.

 

 

Previous ArticleNext Article