Dom i Wnętrze

Rusztowania Plettac – stabilna konstrukcja i łatwość montażu

Rusztowania są powszechnie wykorzystywane głównie przez branżę budowlaną, która wykorzystując rusztowania Plettac wykonuje prace remontowe i budowlane. Oprócz niższych rusztowań jezdnych obecnie na rynku dostępne są również rusztowania fasadowe oraz rusztowania modułowe, które można stosować przy pracach konserwatorskich czy w przemyśle.

Najpowszechniejsze w użyciu rusztowania jezdne

W budownictwie niskim, ale również przy pracach na wysokości do około 14 metrów, sprawdzają się jezdne rusztowania Plettac. Ten rodzaj rusztowań wykonany jest z lekkiego aluminium, a całą konstrukcję można bardzo szybko zmontować.To znacząco ułatwia transport oraz przechowywanie rusztowań. Takie rusztowania są niezwykle mobilne dzięki zastosowaniu systemu jezdnego, który na czas pracy zabezpieczany jest specjalnymi stabilizatorami. Dodatkowe zabezpieczenia montowane są również przy podestach roboczych. Atutem rusztowań jezdnych jest również posiadanie odpowiednich atestów i certyfikatów, dopuszczających tego rodzaju sprzęt do użytkowania (w szczególności norma EN 1004).

Rusztowania fasadowe do remontów budynków komercyjnych

Budynki komercyjne o nieregularnych kształtach wymagają zastosowania bardziej skomplikowanych konstrukcji, które z jednej strony powinny być łatwe w montażu, a z drugiej muszą być stabilne i zapewniać bezpieczeństwo pracownikom. W przypadku rusztowań Plettac wykorzystuje się stabilność pełnych profili, które uzupełnia się o podesty o stopniowanej długości. To właśnie one umożliwiają dostosowanie rusztowań do kształtu remontowanego obiektu.

Rusztowania modułowe do przemysłu

Najwięcej możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie rusztowań dają rusztowania modułowe. Takie rusztowania można zastosować przy pracach konserwatorskich w wysokich obiektach typu wieże czy kościoły, można je również wykorzystać w przemyśle i energetyce. Rusztowania modułowe mogą posłużyć do budowy trybun czy estrad. Podobnie jak inne rodzaje rusztowań, także i rusztowania modułowe wykonane są z aluminium i można je bardzo łatwo montować.
Więcej w temacie artykułu na stronie rusztowania Plettac sternservice.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej zobacz ta-us.org