Ciekawe

Ranking płyt indukcyjnych

Płyty indukcyjne to zasilane prądem płyty grzewcze. Od tradycyjnych modeli elektrycznych różnią się jednak sposobem wytwarzania ciepła. Płyta indukcyjna wytwarza je poprzez indukcję elektromagnetyczną, spowodowaną działaniem siły elektromotorycznej w przewodniku. Zjawisko to sprawia, że płyta indukcyjna nagrzewa się jedynie w obszarze posiadającym w żarnik. Na tej powierzchni postawić można patelnię lub garnek, a pozostała część płyty mnie zmienia swojej temperatury.
 

Istotną zaletą procesu gotowania na płycie indukcyjne jest to, że nagrzaniu ulega naczynie, a nie przyrządzana w nim potrawa.

Dzięki temu gotowanie jest znacznie bardziej efektywne i wygodne. Z płyt indukcyjnych nie można jednak korzystać w każdych warunkach. Jej instalacja jest wykluczona w pomieszczeniach, w których wytwarzane jest pole magnetyczne. Dlatego warto pamiętać, że nie można zamontować płyty indukcyjnej w każdej kuchni. Najtańsze modele posiadają dwa lub cztery pola elektryczne wyposażone w żarnik. Bardziej zaawansowane płyty wielostrefowe posiadają możliwość ich łączenia, dzięki czemu mogą dostosować się do rozmiaru i kształtu naczynia.
 
Przy wyborze konkretnego modelu z rankingu płyt indukcyjnych na https://www.bomi.pl/ranking-plyt-indukcyjnych-top-10-najlepszych-modeli/ warto mieć na uwadze ogólne parametry oraz różne dodatkowe udogodnienia. Sama obsługa urządzenia opiera się w większości na podobnych zasadach i jest bardzo łatwa. Przed decyzją o zakupie warto jednak zwrócić również uwagę na fakt, że do gotowani na płycie indukcyjnej wymagane są specjalne patelnie i garnki. Naczynia przystosowane do indukcji oznaczone są specjalnym symbolem i niestety nie należą do najtańszych.

Previous ArticleNext Article
https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/ Industrialny dębowy stolik nocny loft