Ciekawe

Pojemnik z pokrywą

Obecnie niemal w każdym supermarkecie czy też w markecie budowlanym znajdziemy różnorodne pojemniki wykonane z plastiku. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że pojemniki używane w profesjonalnym transporcie mają niewiele wspólnego z pojemnikami, które użytkujemy w naszych domach. Co należy mieć na uwadze przewożąc towary niebezpieczne? Czym powinny charakteryzować się pojemniki transportowe dla takich towarów?

Pojemnik z pokrywą – normy

W pierwszej kolejności należy wskazać, że wszystkie poniższe rozważania będą dotyczyły wyłącznie transportu towarów niebezpiecznych o oznaczeniu kodowym 4H2/Y20/S/../D/BAM/12700-SAS. Pojemniki wymagane do transportu tego typu towarów potrzebuje przyznania im certyfikatu UN wydawanego przez BAM, zaś jedną z nielicznych firm, która ma w swojej ofercie tego typu pojemniki z pokrywką jest firma Schoeller. Co warto o nich wiedzieć?

Skrzynia z pokrywą – uniwersalne rozmiary

Wbrew pozorom pojemniki z pokrywką dostępne na polskim rynku, a zarazem spełniające rygorystyczną normę wspomnianą powyżej, nie mają jednolitych i określonych rozmiarów. W przeciwieństwie do europojemników, gdzie spotykamy pojemniki o wymiarach wyłącznie 60cm x 40cm, tutaj panuje dowolność. Z tego względu na rynku możemy znaleźć pojemniki z przykrywką o pojemnościach przeważnie od 21 litrów do 72 litrów.

Pojemnik z pokrywą – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup pojemników z pokrywą warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wykonanie oraz wyposażenie dodatkowe. Wbrew pozorom pojemniki do transportu substancji niebezpiecznych niewiele wspólnego mają z marketowymi pojemnikami z plastiku. Pojemniki transportowe wykonywane są z trwałego polipropylenu gwarantującego odporność pojemnika na uszkodzenia mechaniczne, jak również obojętnego w kontaktach nawet ze żrącymi cieczami. Są one również odporne na promieniowanie UV, a tym samym nie ulegają szybkiemu postarzeniu. Wspomnieliśmy o wyposażeniu dodatkowym – mogą to być specjalne pasy mocujące przykrywki, podwójne ścianki czy nawet dedykowany worek do wnętrza danego pojemnika zabezpieczany przy pomocy plomby zabezpieczającej.

Pojemnik czy skrzynia z pokrywą?

Podsumowując, pojemniki z przykrywką występują na rynku w różnych pojemnościach oraz o różnych wymiarach. Decydując się na zakup tego typu pojemników warto dopasować je już na wstępie do naszych potrzeb transportowych – zbyt małe pojemniki nie pozwolą na wygodny transport, zaś pojemniki zbyt duże mogą powodować przelewanie się niebezpiecznych cieczy w ich wnętrzach, co może grozić rozszczelnieniem danego pojemnika.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/