Dom i Wnętrze

Okna, które wspierają nasz komfort każdego dnia!

Odpowiednia stolarka okienna może nie tylko sprawić, że nasz dom będzie dobrze izolowany od chłodu, ale także wspomóc zbieranie oszczędności i zmniejszanie rachunków za ogrzewanie. Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy. Jakie propozycje przygotowali dla nas producenci? Co warto wybrać?

Okna pasywne, dzięki którym zmniejszymy rachunki

Wśród licznych modeli okien obecnie największe zainteresowanie budzą okna pasywne. Dawniej wiedziano o nich niewiele, dzisiaj każdy z nas może zapoznać się z ich specyfiką. Zasadniczo zadaniem okna pasywnego jest zatrzymanie jak największej ilości ciepłego powietrza wewnątrz mieszkania czy domu i izolacja pomieszczeń przed chłodem. W tym celu stworzono odpowiednie konstrukcje ram. Ramy okien pasywnych są znacznie grubsze i stworzone ze specjalnych mieszanek materiałów. Poza nimi wykorzystywane są także szyby – jest ich więcej niż w klasycznych modelach okien, tj. 3 lub więcej.

Okna dźwiękoszczelne pomogą żyć w harmonii z miastem

Wybierając okna dźwiękoszczelne chcemy przede wszystkim zmniejszyć ilość hałasu dostającego się do naszego mieszkania. Problem ten dotyka w szczególności osoby mieszkające w centrach dużych miast czy przy lotniskach. Okna dźwiękoszczelne oferowane przez takich producentów jak okna-internorm.pl pozwalają na wyciszenie pomieszczenia nawet do 70%. Oznacza to spokojny sen naszych bliskich!

Okna antywłamaniowe ochronią nasze mienie

Wielu klientów sklepów ze stolarką okienną wybiera okna antywłamaniowe – dzięki nim możliwe jest zmniejszenie ryzyka włamania do mieszkania. Zadaniem okien antywłamaniowych jest opóźnienie momentu sforsowania okien. W zależności od klasy okna moment ten jest wydłużany. Okna antywłamaniowe powinny posiadać certyfikaty na każdy element!

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz wiecje zobacz