Ciekawe

O ekologii warto mówić

Żyjemy w czasach, gdzie o ochronie środowiska mówi się wiele. Każdy z nas świadomy jest zagrożeń wynikających z wyrzucania odpadów w lesie czy też spalania ich na swojej posesji. Pomimo licznych akcji informacyjnych wiele jest jednak w Polsce miejsc, gdzie nie respektowane są przepisy dotyczące utylizacji odpadów. Coraz więcej osób pragnie być jednak eko i inwestuje w przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Ekologia w szkołach!

O naturalnych metodach dbania o środowisko oraz o tym, jak ważna jest rola człowieka w tym procesie wiele mówi się w szkołach. Już w przedszkolach z dziećmi przeprowadzane są liczne pogadanki dotyczące ochrony środowiska wokół domu czy placu zabaw. Podczas pogadanki dzieci dowiadują się, iż konkretne odpadki, takie jak plastikowe butelki, rozkładają się bardzo długo i mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt. Problem ten jest najpoważniejszych w lasach. W szkołach podstawowych dzieci są szerzej zapoznawane z problemem ochrony środowiska. Wielu nauczycieli zabiera dzieci na wycieczki w miejsca takie jak oczyszczalnie ścieków, aby mogły z bliska zapoznać się z procesem utylizacji odpadów raz z procesem odzyskiwania surowców. Taka wycieczka to także świetny powód do pogadanki o oszczędności wody czy prądu.

Previous ArticleNext Article
https://nopix.pl/na-czym-polega-odmladzanie-laserowe-twarzy-lub-innych-partii-ciala-co-mozna-osiagnac-dzieki-tej-metodzie/ https://ecceo13-iof.org/usuwanie-makijazu-permanentnego-brwi-laserem-co-warto-wiedziec/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/