Dom i Wnętrze

Nowoczesne rozwiązania do ogrodów i na tarasy

Piękny i zadbany ogród to prawdziwy powód do dumy. Dzisiaj nie tylko wypielęgnowane trawniki i rabaty wzbudzają zachwyt. Ogrody traktujemy jako miejsce do wypoczynku czy też spotkań w gronie rodziny. Odpowiednio zaaranżowane staną się przestrzenią idealną na lato. Wybierając meble i dodatki ogrodowe nie możemy zapomnieć o parasolu do ogrodu – jego zadaniem będzie ochronienie nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. To jednak nie wszystko!

Piękne parasole w strefie wypoczynkowej

Nowoczesne parasole ogrodowe łączą w sobie innowacyjne, trwałe materiały oraz piękny design. Za projektami stoją doświadczeni projektanci, którzy doskonale wiedzą, jak istotny jest piękny wygląd. Oddając w ręce klientów parasol rozkładany ogrodowy mają oni pewność, że produkt ten spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Parasole ogrodowe oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – zastosowanie takiego materiału pozwoliło na zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem. Stelaż ustawiono na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest rotowanie konstrukcji o 360 stopni bez konieczności podnoszenia czy przesuwania.

Czasze parasoli ogrodowych tworzone są dzisiaj z grubych tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie pozwoliło na zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, działaniem wilgoci czy wnikaniem kurzu. Czasze mogą mieć kształt okrągły, prostokątny, kwadratowy – ich bok osiąga długość nawet 4 metrów! Dodatkowo czasze wyposażono w sprężyny naciągowe. Ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Podstawa parasola – jaką wybrać?

Wybór podstawy parasola powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Chcąc umieścić parasol w ogrodzie konieczne jest nabycie podstawy do wkopania: jest ona wykonana z włókna węglowego. Podstawa idealna na taras to model wyposażony w niewielkie kółka i hamulec. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i proste przesuwanie konstrukcji po płaskiej powierzchni.

 

 

 

Previous ArticleNext Article