Biznes

Korzystne kursy walut? Tylko w internecie!

Nie da się ukryć, kursy wymiany walut w różnych kantorach i różnych bankach mogą znacząco się różnić. Jednak sposób na znalezienie najkorzystniejszej oferty jest łatwiejszy niż myślisz – wystarczy, że tym razem swojego kantoru poszukasz w internecie.

Ile możesz zyskać?

Jak deklarują sami właściciele kantorów, spready w internecie mogą być aż 20 razy niższe, niż ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych rozwiązań (źródło danych: ekantor.pl). Z twardymi danymi ciężko dyskutować, więc – jeśli jeszcze nie jesteś jakimś cudem przekonany do kantorów w sieci – najwyższy czas zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć wymieniać walutę w internecie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor online?

Najważniejsze w przypadku transakcji w internecie powinno być bezpieczeństwo – i to rozumiane dwuaspektowo. Po pierwsze, jako bezpieczeństwo na poziomie technicznym, czyli zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń w serwisie, a zwłaszcza szyfrowania danych w postaci SSL. Po drugie, jako bezpieczeństwo rozumiane bardziej ogólnie, a mianowicie zaufanie do danego podmiotu i jego niezawodność.
To drugie możemy zweryfikować na kilka sposobów. Warto oczywiście czytać opinie o danej firmie, ale sporo osób zapomina zweryfikować inną rzecz, a mianowicie to, czy wszystkie dane podmiotu stojącej za kantorem online są dostępne na stronie internetowej. Lepiej zawczasu to sprawdzić, by uniknąć niespecjalnie sympatycznych niespodzianek.

Previous ArticleNext Article
guardpr.pl eb.com.pl live url