Biznes

Korzystne kursy walut? Tylko w internecie!

Nie da się ukryć, kursy wymiany walut w różnych kantorach i różnych bankach mogą znacząco się różnić. Jednak sposób na znalezienie najkorzystniejszej oferty jest łatwiejszy niż myślisz – wystarczy, że tym razem swojego kantoru poszukasz w internecie.

Ile możesz zyskać?

Jak deklarują sami właściciele kantorów, spready w internecie mogą być aż 20 razy niższe, niż ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych rozwiązań (źródło danych: ekantor.pl). Z twardymi danymi ciężko dyskutować, więc – jeśli jeszcze nie jesteś jakimś cudem przekonany do kantorów w sieci – najwyższy czas zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć wymieniać walutę w internecie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor online?

Najważniejsze w przypadku transakcji w internecie powinno być bezpieczeństwo – i to rozumiane dwuaspektowo. Po pierwsze, jako bezpieczeństwo na poziomie technicznym, czyli zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń w serwisie, a zwłaszcza szyfrowania danych w postaci SSL. Po drugie, jako bezpieczeństwo rozumiane bardziej ogólnie, a mianowicie zaufanie do danego podmiotu i jego niezawodność.
To drugie możemy zweryfikować na kilka sposobów. Warto oczywiście czytać opinie o danej firmie, ale sporo osób zapomina zweryfikować inną rzecz, a mianowicie to, czy wszystkie dane podmiotu stojącej za kantorem online są dostępne na stronie internetowej. Lepiej zawczasu to sprawdzić, by uniknąć niespecjalnie sympatycznych niespodzianek.

Previous ArticleNext Article
https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/