Ciekawe

Kilka ciekawych przypraw z innych stron świata

Trudno już wyobrazić sobie nasze codzienne życie, bez możliwości używania przypraw. To one dodają smaku potrawom i mogą całkowicie odmienić ich charakter. Wszystko zależne jest od tego, jakich przypraw użyjemy, w jakich proporcjach oraz w jakich połączeniach. Większość przypraw przywędrowała do Europy z Azji, ale faktem jest, że do tej pory, nie wszystkie są do nas sprowadzane. Istnieje bardzo dużo przypraw, których spróbować można jedynie w Azji.

Jakie są najciekawsze rodzaje przypraw?

W zestawieniu najciekawszych przypraw nie mogłoby zabraknąć przyprawy galangal. Jest to dość oryginalna przyprawa o bardzo charakterystycznym wyglądzie, która wywodzi się z Tajlandii i należy do tej samej rodziny przypraw co imbir oraz kurkuma. Dlatego też galangal jest przyprawą o charakterystycznym, mocnym smaku i bardzo często dodawany jest do ostrych, rozgrzewających potraw, takich jak na przykład tajska zupa. Także właściwości galangalu są bardzo zbliżone do tych, jakie posiada imbir. Przede wszystkim galangal przyspiesza trawienie oraz eliminuje mdłości. Doskonale działa także przeciwgrzybiczo oraz przeciwzapalnie. Dlatego też warto sięgać po niego podczas przeziębień bądź ogólnych zakażeń organizmu.

Garam Masala

Ciekawe przyprawy świata, w zestawieniu nie mogłoby zabraknąć oczywiście Garam Masala, czyli jak można się domyślić, przyprawy pochodzącej z samego serca Indii. Tak naprawdę, choć Garam Masala jest mieszanką różnych przypraw, a nie przyprawą samą w sobie, w Indiach traktowana jest jako osobny rodzaj. W mieszance tej z całą pewnością nie brakuje cynamonu, goździków, kardamonu, czy też chili. Jest to mieszanka bardzo mocno rozgrzewająca, ale także bardzo pozytywnie działająca na cały organizm. Nie dość, że pomaga ona wzmocnić organizm to jeszcze dodatkowo działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwzapalnie. Dodawana do wielu potraw, skutecznie podniesie odporność organizmu i sprawi, że ten będzie bardziej wytrzymały oraz niepodatny na wszelkiego rodzaju wirusy, oraz zakażenia.

Previous ArticleNext Article