Biznes

Jak przygotować się do targów?

Udział w targach to kosztowna inwestycja, tym bardziej dziwi fakt, jak wielu wystawców ignoruje zasady, pozwalające na optymalne wykorzystanie czasu spędzonego na tego typu imprezie. Błędy, które popełnimy na etapie przygotowań, wpłyną na powodzenie przedsięwzięcia, warto zatem już na początku ustalić czynniki, na które należy zwrócić uwagę.

Budżet

Bardzo często zdarza się, że w poszukiwaniu maksymalnych oszczędności, firmy znacząco zaniżają budżet, jaki chcą przeznaczyć na udział w targach. Z reguły kończy się to totalną klapą i zmarnowaniem pieniędzy.
Określając kwotę, którą chcemy przeznaczyć na udział w imprezie, należy brać pod uwagę dosłownie wszystkie czynniki, które mogą mieć potencjalny wpływ na powodzenie przedsięwzięcia. Pamiętaj, łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Znacząco ograniczając budżet jednego z wielu etapów przygotowań, z góry skazujesz się na niepowodzenie.

Targi

Praktyka pokazuje, że dla wielu wystawców, problemem jest już sam wybór właściwej imprezy. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to bardzo często dochodzi do sytuacji, w której firma wybiera się na targi zupełnie niezwiązane z branżą w której działa.
Jesteś producentem obuwia? Zatem odpuść sobie targi gastronomiczne. Sprzedajesz rozwiązania dla nowoczesnych elektrowni? Na targach motoryzacyjnych nie znajdziesz zbyt wielu odbiorców. Przykłady można by tu mnożyć bez końca, właściwie nie ma targów, na których nie doszłoby do tego rodzaju „pomyłki”.

Systemy targowe

Podczas tego typu eventu, podstawowym narzędziem marketingowym jest system targowy, który firma wykorzysta do promocji swoich produktów. Dobrze zorganizowane stoisko to podstawa skutecznych działań, jednak skłonności do przesady są widoczne nader często.
Systemy targowe powinny rzucać się w oczy i pozostawać w pamięci, jednak wielu wystawców zapomina o fakcie, że powinny przy tym wzbudzać pozytywne skojarzenia. Jaskrawe kolory, nietypowe zestawienia lub zupełnie nieprzemyślane aranżacje z całą pewnością utkwią w pamięci, jednak czy będą przywodziły na myśl profesjonalizm firmy? Chyba nie.
Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – systemy targowe i wystawiennicze

Previous ArticleNext Article