Dom i Wnętrze

Funkcjonalna i nowoczesna kanapa na taras

Wygoda na tarasie to podstawa, aby móc się cieszyć bliskością przyrody i wspaniałą pogodą. Wybór mebli na taras jest olbrzymi – świadczą o tym liczne kolekcje u topowych producentów. Wśród tych propozycji warto wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. Jednym z najchętniej wybieranych elementów są dzisiaj sofy na taras.

 

Wybieramy kanapę na taras

Sofy na taras to idealne rozwiązanie, kiedy na tarasie czy w ogrodzie chcemy stworzyć wygodne miejsce do wypoczywania dla siebie i swoich bliskich. Nowoczesne sofy łączą w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Kanapa na taras proponowana przez topowego producenta odznacza się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, ale również pięknym wyglądem. Wiele oferowanych modeli to meble modułowe – oznacza to, że elementy sofy możemy wykorzystywać osobno, jak i połączyć je niewielkimi złączkami. Meble modułowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Dają wiele możliwości aranżacji.

 

Materiały, które zapewnią trwałość kanapy

Z jakich tworzyw wykonywane są kanapy na taras? Podstawą jest stelaż – ten tworzony jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Materiał taki zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Nie odkształca się, nie koślawi. Innym rodzajem tworzywa wykorzystywanym do produkcji stelaża w niektórych modelach mebli jest drewno eukaliptusowe – jest zarówno trwałe, jak i piękne.

Na stelażach umieszczane są wygodne poduszki i siedziska – ich wnętrze wypełniają pianki tapicerskie o wysokim stopniu elastyczności. Wierzch tapicerowany jest tkaninami hydrofobowymi, które nie chłoną wilgoci czy kurzu. Interesującym wypełnieniem oparć i podłokietników może być wykorzystanie lin polipropylenowych. Stanowią one piękny dodatek, szczególnie w połączeniu z drewnem, sprawiają, że mebel wydaje się być optycznie lżejszy.

 

Previous ArticleNext Article
am-project.org live url https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/