Dom i Wnętrze

Eleganckie parasole ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Parasole ogrodowe stały się nieodłącznym elementem w naszych ogrodach i na tarasach. Chronią nas przed silnym promieniowaniem UV, pozwalają cieszyć się komfortowym cieniem nawet w najbardziej upalne dni lata. Jaki model parasola wybrać do naszej strefy relaksu, aby cieszyć się komfortem i spokojem? Prezentujemy najpiękniejsze modele.

Czym różnią się nowoczesne parasole od modeli starszego typu?

Obecnie parasole ogrodowe projektuje się zupełnie inaczej niż dawniej – różnią się one nie tylko designem, ale przede wszystkim zastosowanymi materiałami. Dawniej parasole tworzone były na stelażach z plastiku, dzisiaj materiał ten zastąpiony został aluminium malowanym proszkowo, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Stelaże umieszcza się obecnie na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji o 360 stopni wokół własnej osi.

Również czasze parasoli tworzone są inaczej. Inaczej projektuje się je z tkanin technicznych poliestrowych, które pokrywa się dodatkowo warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona zarówno przed działaniem promieniowania UV, jak i deszczu. Obszerne czasze ochronią nie tylko użytkowników, ale też meble tarasowe czy ogrodowe.

Jakie modele wybierane są obecnie najczęściej?

Parasol ogrodowy kwadratowy to bez wątpienia hit ostatnich lat – cieszy się on dużym zainteresowaniem kupujących. Klienci podkreślają, że cenią funkcjonalność, ale również geometryczne kształty i funkcjonalne rozwiązania.

Wśród dostępnych modeli znajdziemy również parasole okrągłe oraz prostokątne – w przypadku tych ostatnich bok czaszy może dochodzić nawet o 4 metrów długości! Czasze odchylane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Liczne punkty regulacji pozwalają na dobieranie kąta cienia w zależności od potrzeb.

 

 

Previous ArticleNext Article