Dom i Wnętrze

Eleganckie zadaszenie tarasów – co wybrać?

Sierpień to doskonała pora na to, aby łapać promienie słoneczne i cieszyć się wspaniałą, letnią aurą. Odpoczynek na własnym tarasie zastąpi nam dalekie i kosztowne podróże! Nie trzeba wiele, aby zwykły taras zmienić nie do poznania: kupując ciekawe meble ogrodowe i dodatki stworzymy przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy!

Jak zaaranżować taras?

Pierwszym krokiem w aranżowaniu tarasu zazwyczaj są piękne meble ogrodowe. Znajdziemy je u topowych producentów. Zaoferują nam oni komplety wykonane z technorattanu, rotangu, materiałów syntetycznych. Meble w większości oparte są na aluminiowych stelażach, których struktura jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Aluminium gwarantuje również, że meble będą bardzo lekkie.

Ciesząc się wspaniałymi chwilami na tarasie nie powinniśmy zapominać, jak ważne jest zabezpieczenie się przed silnym promieniowaniem słonecznym. Do niedawna stosowane parasole wypierane są przez zadaszenie tarasów w formie tarasoli. Nowoczesne tarasole podbijają serca Polaków i zmieniają wygląd tarasów na lepsze!

Jak tworzone są tarasole?

Konstrukcje tarasoli oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach, łączonych ze sobą. Wewnątrz takiej konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Kolor profili może być wybrany z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych, przez co klient może dopasować tarasolę do już istniejącej aranżacji.

Wiele uwagi przykuwają dachy – są one tworzone z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem lub też z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni. W zależności od ułożenia dachu możemy wpuszczać mniej lub więcej światła pod tarasolę. Dachy tarasoli mogą być sterowane manualnie lub przy pomocy pilota.

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ zobacz zobacz