Motoryzacja

Dzierżawa krótkoterminowa – wynajem pojazdów z wypożyczalni

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie nowych samochodów do swojej firmy. Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejsza jest obecność sprawnego samochodu, który jest w stanie realizować zaplanowane zlecenia. Niestety czasem zdarza się, że z różnych powodów jeden z samochodów floty zostaje uszkodzony i uziemiony. Wtedy bardzo dobrą opcją na zastąpienie takiego pojazdu jest dzierżawa krótkoterminowa. Wynajem pojazdów w ten sposób odbywa się niezwykle często…

Na czym polega i kiedy warto zdecydować się na wynajem krótkoterminowy?

Wynajem krótkoterminowy jest formą dzierżawy polegająca na otrzymaniu danego pojazdu na dany czas. Ze względu na specyfikację wynajmu samochód jest udostępniany najczęściej na około 30 dni. Dłuższy czas zobowiązania jest wynajmem średnioterminowym. Zazwyczaj wynajem na 30 dni jest swego rodzaju ratunkiem w przypadku różnych problemów z własną flotą bądź chęci realizacji nagłych zleceń. Samochody ciężarowe są mocno eksploatowane dlatego bywa, że poddają się w trakcie pracy. Wtedy ich naprawa może trwać nawet kilka tygodni – a zaplanowane zlecenia muszą zostać wykonane. Jeżeli przedsiębiorca nie wywiąże się z takiego obowiązku bedzie musial zaplacic dotkliwe kary. Dlatego wynajem krótkoterminowy samochodów, które wypełnia zobowiązania uszkodzonego pojazdu jest tak ceniony.

Dzięki wynajmowi przedsiębiorca otrzymuje sprawny pojazd z wszystkimi przeglądami technicznymi i ubezpieczeniami. Dlatego wynajem jest tak szybki i prosty! Wszystkie najważniejsze aspekty wynajmu zawarte są w umowie, która otrzymuje kazdy przedsiębiorca. Wynajem krótkoterminowy również jest wykorzystywany w przypadku dzierżawy samochodów specjalistycznych. Ten dział transportu jest dość specyficzny, a za pośrednictwem wynajmu przedsiębiorca może na własnej skórze przekonać się czy warto w niego inwestować.

Podsumowanie 

Jak widać nie ma co się dziwić, że dzierżawa krótkoterminowa jest tak popularna. W końcu w sytuacji podbramkowej może znaleźć się każdy przedsiębiorca! Dzięki niemu może uratować dobre imię firmy bądź spróbować swoich sil na nowych, nieznanych terenach.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ yjazne-wnetrza.pl https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/