Ciekawe

Pożyczka gotówkowa na ocieplenie domu

Na czym polega pożyczka gotówkowa na ocieplenie domu?

Rosnące koszty opału, gazu, prądu oraz innych kosztów utrzymania sprawiają, że właściciele domów zaczynają się zastanawiać nad sposobami na zredukowanie niezbędnych wydatków, w tym na ogrzewanie. Jedno z rozwiązań, które warto rozważyć, to ocieplenie domu. Kosztowna inwestycja wydaje się atrakcyjna ze względu na długofalowe oszczędności. Jak ją sfinansować? Poznaj warunki pożyczki gotówkowej na ocieplenie domu.

Pożyczka gotówkowa pokrywa dowolne cele, których bank nie musi akceptować przed przyznaniem finansowania i weryfikować po wypłacie środków na konto klienta. To oznacza, że nie musisz przygotowywać szczegółowego kosztorysu, w którym byłyby rozpisane koszty materiałów budowlanych i prac. Również zbieranie faktur i rachunków za zakupy jest zbędne. Dysponujesz wypłaconą kwotą w dowolny sposób, co daje Ci swobodę w wyborze materiałów oraz możliwość elastycznych zmian, np. wskutek podwyżek cen czy braków w sklepach budowlanych.

– Pożyczka gotówkowa z 0% prowizji1 w Banku Pekao jest dostępna dla nowych i stałych klientów, którzy nie mają zawartej umowy pożyczki gotówkowej w naszym banku od 1 stycznia 2022 roku. Jeśli klient wybierze pożyczkę z ubezpieczeniem, zyska nie tylko ochronę finansową na wypadek nieszczęśliwego wypadku czy poważnego zachowania, ale także oprocentowanie obniżone o 1 p.p. – wyjaśnia ekspert Banku Pekao S.A.

Kto może uzyskać pożyczkę gotówkową na ocieplenie domu?

Bank weryfikuje historię kredytową i zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Te dwa pojęcia brzmią podobnie, jednak różnią się zakresem analizy.

  • Historia kredytowa to zapis spłat Twoich dotychczasowych i aktualnych zobowiązań finansowych w bankach, firmach pożyczkowych czy SKOK-ach.
  • Spłaty rat zgodnie z ustalonymi harmonogramami tworzą informacje pozytywne, natomiast opóźnione i niespłacone raty są oznaczane jako informacje negatywne, które źle wpływają na wizerunek wiarygodnego pożyczkobiorcy. Historia kredytowa konsumentów i przedsiębiorców jest przechowywana w Biurze Informacji Kredytowej.
  • Zdolność kredytowa jest pojęciem znacznie szerszym niż historia kredytowa.
  • To zdolność klienta banku do spłaty pożyczki w terminie. W ocenie zdolności kredytowej uwzględniane są m.in. dochody, koszty utrzymania, aktualnie spłacane kredyty i pożyczki, poręczenia cudzych zobowiązań finansowych, status mieszkaniowy, a nawet zgoda na zaciągnięcie pożyczek przez współmałżonka w innych bankach.

Banki akceptują wyłącznie legalne źródła dochodów, czyli takie, które klient może udokumentować, np. zaświadczeniem o zatrudnieniu, wyciągiem z księgi przychodów i rozchodów czy odcinkiem emerytury.

Pożyczka ekologiczna na ocieplenie domu

O ile przeznaczeniem pożyczki gotówkowej jest dowolny cel, który nie jest zapisany w umowie i którego nie trzeba dokumentować, o tyle pożyczka ekologiczna powinna pokrywać ściśle określone cele.

Bank Pekao udziela pożyczki ekologicznej2 od 5000 zł do 100 000 zł nie tylko na dachy, okna, drzwi i materiały do ocieplenia domu, ale także zakup i instalację odnawialnych źródeł energii, wentylację z odzyskiem ciepła czy kotłów centralnego ogrzewania. – Co najmniej 75% pożyczonej kwoty powinno zostać przeznaczone na cele ekologiczne. Klienci z wysoką zdolnością kredytową mogą złożyć wniosek o dodatkowe środki na dowolny cel. Ta kwota wynosi do 25% kwoty pokrywającej cele ekologiczne – dodaje ekspert Banku Pekao.

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę celową, pamiętaj, aby zbierać wszystkie faktury i rachunki za wydatki na materiały do ocieplenia domu. Gdyby okazało się, że ceny niektórych materiałów budowlanych wzrosły od dnia udzielenia pożyczki, możesz złożyć wniosek o jej podwyższenie, uzasadniając swoją prośbę zaktualizowanym kosztorysem. Oczywiście Twoja zdolność kredytowa powinna pozwalać na terminową spłatę większej pożyczki.

1 RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 19,82% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 5445 zł, pożyczka zaciągnięta na 30 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,15% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1377,40 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 558,31 zł (9,30%), odsetki 819,09 zł), całkowita kwota do zapłaty 6 822,40 zł, płatna w 29 ratach miesięcznych po 227,41 zł, 30. rata wyrównująca 227,51 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 5445 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 11.07.2022 r. Pożyczkodawcą jest Bank Pekao S.A. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po dokonaniu oceny zdolności kredytowej.

 

2 RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 13,78% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 6354 zł, pożyczka zaciągnięta na 35 miesięcy, oprocentowanie zmienne 12,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1 313,42 zł (w tym: odsetki 1 313,42 zł), całkowita kwota do zapłaty 7667,42 zł, płatna w 34 ratach miesięcznych po 219,07 zł, 35. rata wyrównująca 219,04 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 6354 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 23.06.2022 r. Pożyczkodawcą jest Bank Pekao S.A. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po dokonaniu oceny zdolności kredytowej.

 

Previous ArticleNext Article
am-project.org zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/