Dom i Wnętrze

Czym charakteryzują się tanie domy całoroczne?

Jeszcze do niedawna, na budowę domu mogli pozwolić sobie najbogatsi. Dziś, powoli ulega to zmianie – z pomocą przychodzą tanie domy całoroczne, które są tanie i szybkie w budowie. Czym jeszcze się charakteryzują? Na te i inne pytania odpowiemy w treści tego artykułu.

 

Tanie domy całoroczne, czyli domy kanadyjskie

Tanie domy całoroczne nazywane są również domami kanadyjskimi, gdyż budowane są w technologii kanadyjskiej.  Ich podstawą jest szkielet budowany z belek drewnianych, osadzonych od siebie w odległości od 30 do 60 centymetrów. Gdy już szkielet jest gotowy, zostaje obity płytami OSB, co ma za zadanie go wzmocnić i ustabilizować.

Tanie domy całoroczne w przeciwieństwie do domów budowanych w technologii murowanej nie muszą zostać podpiwniczone, w związku z czym zazwyczaj są stawiane na fundamentach płytowych.

 

Tanie domy całoroczne, ich zalety

Nie ulega wątpliwości, że domy budowane w technologii kanadyjskiej posiadają wiele zalet. Zalicza się do nich niższy niż w przypadku domów budowanych technologią tradycyjną koszt budowy oraz szybki czas ich wznoszenia (rzadko kiedy budowa domu przekracza cztery miesiące). Takie domy uznawane są również za przyjazne środowisku, gdyż zużywają mniej energii niż domy budowane technologią tradycyjną.

Mimo posiadania wielu zalet, wiele osób nie jest przekonanych do domów budowanych metodą kanadyjską, uważając, że cechują się niską trwałością, co nie jest prawdą (ich trwałość jest zbliżona do domów murowanych, a są przy tym zdecydowanie tańsze).

 

 

Previous ArticleNext Article