Ciekawe

Zakupy w outlecie się opłacają?

Wiele osób mówi, że jeśli chcemy kupić markowe ubrania pochodzące z końcówek kolekcji, to warto udać się do outletu. Jest w tym trochę racji, ale nie do końca tak to wygląda w przypadku outletów. Nie jest też prawdą to, że dostępne tam produkty były już przez kogoś używane czy też mają jakieś wady fabryczne.

Zakupy w outlecie

Termin outlet oznacza punkt sprzedaży. Na początku odzież outlet dostępna była wyłącznie dla pracowników firmy. Mogli oni kupić produkty pochodzące z nadwyżek produkcyjnych czy też wyroby drugiego gatunku z bardzo dużą obniżką cenową. Obecnie outlet jest miejscem powszechnie dostępnym, gdzie praktycznie każdy z nas może kupić markowe ubrania w atrakcyjnych cenach.

Odzież outlet i nie tylko dostępne są przez cały rok i to w wyprzedażowych cenach. Obniżki potrafią sięgać nawet do 70%, co z pewnością na wielu osobach robi spore wrażenie. Nie trzeba czekać na konkretny dzień czy też ogłoszenie posezonowej wyprzedaży, aby móc kupić świetny produkt cenionej i lubianej marki.

Sklep firmowy a odzież outlet – o jakie różnice chodzi?

Skoro w outlecie dostępne są markowe ubrania konkretnych producentów, to pojawia się pytanie, czym różni się to miejsce od firmowego sklepu? Otóż w przypadku outletów jest tak, że produkty sprzedawane są bezpośrednio klientom, z pominięciem jakichkolwiek pośredników handlowych. To przekłada się właśnie na możliwość kupienia ubrań renomowanej marki w przystępnej cenie.

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej jest pośredników w sprzedaży, tym końcowa cena, którą musi zapłacić klient, jest wyższa. Kupując w odzież outlet, można sporo zaoszczędzić. Produkty oferowane w outletach są znacznie tańsze od tych w sklepach firmowych. Jest to możliwe właśnie dlatego, że nie zarabiają na sprzedaży dystrybutorzy w postaci hurtowni i sklepów detalicznych.

Jakie jeszcze są różnice?

Różnica między sklepem firmowym a outletem dotyczy także miejsca sprzedaży. Zwykle takie outlet znajdują się na obrzeżach miast i są sprzedawane w sklepach, których utrzymanie jest relatywnie niewysokie. Producent nie chce być stratny, a i tak oferuje przecież swoje produkty z dużymi przecenami.

Trzeba także liczyć się z tym, że w outletach na próżno jest liczyć na znalezienie odzieży z najnowszej kolekcji. Odzież outlet jest tą, która z różnych powodów nie sprzedała się w pierwszym obiegu. Są to także produkty z nadwyżek produkcyjnych, które nie miały okazji w ogóle trafić do sprzedaży detalicznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Previous ArticleNext Article