Ciekawe

Idealna podłoga

Podłoga bez skaz i zarysowań jest marzeniem wielu osób. Niestety jest to stan trudny do osiągnięcia. Zwłaszcza w pomieszczeniach, z których często korzystamy. Chyba, że zainwestujemy w specjalne maty ochronne.

Jakie maty ochronne wybierać?

Maty sprawdzą się praktycznie na każdym rodzaju powierzchni. Musimy jednak pamiętać, żeby dobrać typ maty do rodzaju podłogi. Jedne sprawdza się drewnianym parkiecie inne zaś na podłodze pokrytej wykładziną. Najważniejsze jest, aby mata ochronna idealnie trzymała się powierzchni, na której ją położymy. W innym przypadku jej używanie jest całkowicie bezcelowe.

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej maty ochronne gładkie i modele ze specjalnymi wypustkami. Modele gładkie idealnie sprawdzą się na twardych podłogach pokrytych na przykład drewnem, płytkami ceramicznymi czy pokrytych żywicą epoksydową. Natomiast modele z wypustkami możemy z powodzeniem położyć na dywanie czy wykładzinie.

Zabezpiecz się i swoje podłogi!

Dobrym wyborem będą maty pokryte poliuretanem. Ma on właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu zapewnia nam większe bezpieczeństwo.

Jak wcześniej wspominano maty z wypustkami stosowane są w pomieszczeniach, w których podłogi pokryte są wykładzinami lub dywanem. Oczywiście mało kto w ten sposób zabezpiecza podłogi w swoim mieszkaniu. Maty stosujemy raczej w przestrzeni publicznej, na przykład w biurach czy różnego rodzaju urzędach.

W przypadku takich miejsc natężenie ruchu jest bardzo duże, a więc na wykładzinach będzie bardzo szybko widać uszkodzenia czy zabrudzenia, a to nigdy nie prezentuje się estetycznie.

Sztuka wyboru

O tym jaka mata będzie najlepsza decydują przede wszystkim nasze indywidualne potrzeby i preferencje. poszczególne modele mat znacznie się od siebie różnią. Nie tylko ceną, ale i przejrzystością, elastycznością, wielkością. Przed dokonaniem zakupu warto starannie przeanalizować wady i zalety poszczególnych modeli. Jeżeli mimo to nie możemy dokonać wyboru, to warto zwrócić się o pomoc do sprzedawcy w sklepie. Możemy też przejrzeć różnego rodzaju opracowania w internecie. One choć trochę ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.maximat.pl/ – maty ochronne

Jedno jest zawsze pewne, na matach nie warto oszczędzać. Produkty dobrej jakości od renomowanych producentów z pewnością posłużą nam przez przynajmniej kilka lat, a więc ich zakup możemy traktować jako swoistą inwestycję. Nie możemy też zapominać o aspekcie wizualnym. Najlepiej sprawdzą się te maty, które nie rzucają się za bardzo w oczy i pasują kolorystycznie do całego wnętrza.

Previous ArticleNext Article
https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ zobacz