Technologia

Twarda metoda na mocny beton

Beton z pewnością nie należy do materiałów, które łatwo poddają się obróbce. Jego twardość i gęstość powodują, że trudno wykonać w nim jakiekolwiek otwory. Zadania nie ułatwia fakt, że chociaż jest on wytrzymały, to charakteryzuje się dużą kruchością.

Technologia służy jakości pracy

Rozwój techniki i technologii na szczęście nie ominął również dziedziny, jaką są odwierty w betonie. Jeszcze nie tak dawno wiercenie otworów w nim kojarzyło się z hałasem i dużą ilością pyłu. Było też zagrożeniem dla całej konstrukcji budynku. Dzisiaj jakość pracy przy obróbce betonu jest nieporównywalna. Odpowiednie narzędzia pomagają przełamać nawet największy opór tego materiału. Odwierty betonu przestały przerażać, gdy pojawiła się technika diamentowa. Metoda ta pozwala na precyzyjne wiercenie otworów, co przekłada się na efekty pracy. Jest ona niemal bezpyłowa, więc można skorzystać z niej bez obaw o zdrowie osób przebywających w pobliżu.

Odwierty bez pyłu trwają krócej

Kolejną zaletą stosowania techniki diamentowej jest to, że wiercenie w betonie zajmuje znacznie mniej czasu, niż przy innych metodach. Ma to związek z praktycznie całkowitym ograniczeniem pylenia. Powstający podczas pracy pył ograniczał widoczność. Wymagało to więc przerw na jego opadnięcie. Dodatkowo pył jest niepożądany również pod względem zdrowia pracowników budowlanych. Wdychany niekorzystnie wpływa na płuca i układ oddechowy człowieka. Dodatkowo brudzi wszystko, co znajdzie się w okolicy. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy odwierty w betonie prowadzone są w ramach prac remontowych mieszkania w budynku wielorodzinnym. Obecnie nie są one zbyt uciążliwe dla sąsiadów.

Popularność metody rośnie

Możliwość wiercenia w betonie otworów o średnicy poniżej 1000 mm, przy względnej ciszy i porządku ma niewątpliwy wpływ na wzrost popularności diamentowej techniki prowadzenia odwiertów w betonie. Korzysta się z niej zarówno na budowach, jak i w budynkach oraz mieszkaniach poddawanych remontom i modernizacjom bez obaw, że prowadzone prace uszkodzą konstrukcję. Z tej techniki korzysta się również m.in. przy budowie wiaduktów i mostów kolejowych do robienia przewiertów w konstrukcjach żelbetowych. Sprawdza się też, gdy trzeba wykonać odwierty w betonie z przeznaczeniem na różnego rodzaju instalacje, np. wodne, klimatyzacyjne, elektryczne i gazowe. Takie wiercenie w betonie przeprowadza się także w przypadku, gdy konieczne jest pobranie próbek materiału.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://wierceniebetonu.com/

Previous ArticleNext Article
Wysoki stolik do kuchni https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://beesafe.pl/porady/adac/