Rodzaje opakowań z tektury falistej

Główną zaletą opakowań z tektury falistej jest ich wytrzymałość, lekkości oraz niski koszt produkcji i ich całkowity recycling. Opakowania takie posiadają bardzo dobre właściwości amortyzujące. Produkowane są w wielu wersjach i odmianach. Do ich produkcji używa się tektury falistej najczęściej w wersji 3 lub więcej warstwowej. Pozwala to na optymalizację kosztów  produkcji i przechowywania pudeł. Opakowania te mają atrakcyjny i estetyczny wygląd. Mogą być jednokolorowe lub wielokolorowe, z nadrukiem lub bez. Pudła kartonowe mogą być dodatkowo odporne na tłuszcze, nienasiąkliwe lub odporne na ogień, produkowane z tzw tektury ognioodpornej.
Można wyróżnić kilka rodzajów opakowań z tektury falistej:

  • Opakowania klapowe – są to opakowania z tektury falistej, które są klejone lub zszywane metalowymi zszywkami. Równocześnie są to jedne z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań konstrukcyjnych. Bardzo dobrze sprawują się podczas transportu, magazynowania i ochrony produktów. Są to najczęściej wybierane opakowania przez klientów przemysłowych oraz z branży produkcyjnej.
  • Opakowania fasonowe, czyli inaczej wykrojnikowe – produkowane są z mocnej i wytrzymałem tektury falistej. W formie złożonej zajmują niewiele miejsca, rozkładane, automatyczne dno pozwala zaoszczędzić czas na rozkładanie pudła. Produkt przeznaczony jest do transportu, pakowania i przechowywania produktów i towarów.
  • Opakowania klejone wielopunktowo – są to mocne i ekonomiczne kartony, które będąc złożone zajmują bardzo mało miejsca. Automatycznie składane dno pozwalają na szybkie ich złożenie. Wystarczy do tego jeden ruch ręki. Złożone pudło jest trwałe i solidne. Świetnie nadaję się do pakowania, przechowywania i transportu towarów.
  • Opakowania wielkogabarytowe – są to opakowanie dużych rozmiarów najczęściej produkowane z grubej wielowarstwowej tektury falistej. Ich głównym przeznaczeniem jest ochrona dużych i ciężkich przedmiotów takich jak meble, sprzęt AGD i RTV, maszyny lub urządzenia. Zapewniają one maksymalną ochronę podczas transportu i przechowywania.

Poznaj produkty
ZPUH Antoni Mataśka – Producent opakowań
Gajewniki kol 1a, 98-220 Zduńska Wola
Tel. +48 43 825 30 15 / FAX +48 43 825 41 15