Motoryzacja

Lakier bezbarwny w sprayu: by samochód zyskał drugie życie

Twój samochód nie prezentuje się tak jak prosto z salonu? Powłoka wymaga wielu poprawek, a do tego nie wygląda zbyt estetycznie. Pomimo ciągłego woskowania, karoseria jest matowa? W takim wypadku najlepiej udać się do lakiernika, by pomógł odzyskać samochodowi dawną świetność.

Lakier bezbarwny może pomóc

Fachowcy mają różne sposoby, by poradzić sobie z karoserią, która, nie oszukujmy się, ale nie wygląda jak nowa. Jednym z popularniejszych jest lakier bezbarwny w sprayu, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją, a także jest odporny na działanie promieni UV i nie żółknie pod ich wpływem. To sprawia, że jego zastosowanie jest niezwykle proste. Jego użycie nie tylko nadaje karoserii blasku, ale również chroni blachę przed wodą, rozcieńczonymi kwasami, olejem napędowym. Jest łatwy w aplikacji. Trzeba go rozpylić z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Jeden pojemnik starcza na ok. 2,5 m kw. Po około 10 minutach powłoka jest utwardzona. Po upływie 24 godzinach nawierzchnię należy wypolerować. Tak przygotowany samochód wygląda zupełnie inaczej. Prezentuje się wprost idealnie. Wygląda na nowszy model. Efekt jest niesamowity. Auto jest jak nowe. Niewiele różni się od takiego prosto z salonu. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, by zyskać dobre wrażenie. To jeden z prostszych sposobów na załatwienie tego typu spraw.

Samodzielnie czy przez specjalistów?

Teoretycznie nałożenie takiego lakieru nie jest trudne. Jednak bez odpowiedniego doświadczenia nie da się osiągnąć pozytywnego efektu. Wiele rzeczy można zrobić źle, a karoseria zamiast dobrze wyglądać nie jest zbyt zachęcająca. Zdecydowanie lepiej jest powierzyć pojazd w ręce fachowców. Wtedy być może zapłacimy nieco więcej, ale przynajmniej zyskamy pewność, że prace będą wykonane tak jak należy. Trzeba tylko wybrać dobry zakład lakierniczy, który dysponuje doświadczonymi pracownikami. Nawet najprostsze roboty muszą być zrealizowane zgodnie z wytycznymi producenta. Już nieprawidłowo oczyszczona nawierzchnia może spowodować, że Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article