Ciekawe

Kask jeździecki, bryczesy, buty – jak ubrać się do jazdy konnej?

Jazda konna jest sportem niezwykle cenionym – w ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie kursami jeździeckimi dla osób w każdym wieku. Decydując się na ten rodzaj aktywności powinniśmy być świadomi, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do jazdy i wybranie odpowiedniego instruktora. Warto mieć na uwadze, że od tego zależy nasz komfort i bezpieczeństwo!

Pierwsze jazdy na koniu – czego oczekiwać?

Podczas pierwszych godzin nauki jazdy instruktor zapozna nas z najważniejszymi zasadami dotyczącymi jazdy konnej i obchodzenia się ze zwierzęciem. Kolejno pójdziemy do stajni, gdzie dowiemy się jak czyścić konia i jak prawidłowo siodłać go przygotowując do jazdy. Kolejnym krokiem jest jazda po padoku, najczęściej na lonży – jest to długa lina, poprzez którą instruktor może kontrolować konia. Podczas jazdy na lonży nauczymy się podstawowych technik jeździeckich.

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Istnieje kilka elementów, w które powinniśmy zaopatrzyć się wybierając się na lekcje jazdy konnej. Pierwszym z nich jest kask na konia – kaski skutecznie chronią nasze głowy w czasie upadku. Kupując kask pamiętajmy o tym, aby przymierzyć przynajmniej kilka modeli i wybrać ten, który najlepiej leży. Kask nie może uwierać, być luźny czy za duży – nie spełni wtedy swojej funkcji. Kaski tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych, których zadaniem jest chronienie naszej głowy w czasie upadku. Oczywiście kask musi być zawsze zapięty pod szyją – pomogą w tym regulowane paski.

Drugim istotnym elementem są bryczesy – są to specjalne spodnie do jazdy konnej o wzmocnionej strukturze. Spodnie takie zapewniają pełną swobodę ruchów, gwarantują komfort, a co najważniejsze: sprzyjają wentylacji skóry, co jest szczególnie ważne w czasie wiosny i lata.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ zobacz