Ciekawe

Jaki zestaw garnków wybrać do swojej kuchni?

Nowoczesne garnki kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami. Producenci stawiają na innowacyjne materiały oraz nowoczesne technologie dzięki którym samo gotowanie jest znacznie przyjemniejsze. Jakie garnki kuchenne wybrać do własnej kuchni, aby codzienne przygotowanie posiłków było pasją? Na co zwracać szczególną uwagę?

Materiały na garnki i patelnie

Podstawą w kuchnie kompletów garnków są oczywiście materiały. W przypadku garnków najchętniej stosowana jest dzisiaj stal nierdzewna 18/10, którą zabezpieczono przed działaniem wilgoci, rdzą czy wysokimi temperaturami. Zestaw garnków wyposażony jest również w wygodne uchwyty czy rączki – są one odpowiednio profilowane oraz tworzone z materiałów antypoślizgowych – znacząco podnosi to komfort codziennego użytkowania. W przypadku pokrywek do garnków są one wykonywane ze szkła hartowanego, zabezpieczonego przed wysokimi temperaturami. W pokrywkach umieszczone są niewielkie odpowietrzniki do odprowadzania pary wodnej. W przypadku patelni producenci proponują nam przede wszystkim ciekawe powłoki, dzięki którym jedzenie nie przywiera do dna patelni i możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Powłoki mogą imitować naturalny kamień, przez co struktura garnka czy patelni jest jeszcze ciekawsza.

Ciekawe innowacje w garnkach

Warto przyjrzeć się nowoczesnym garnkom z bliska, gdyż kryją one wiele ciekawych innowacji. W  dnach garnków stalowych umieszcza się specjalne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła, jak również oszczędność energii. Garnki mogą być również uzupełniane o elementy takie jak cedzaki, lejki czy wewnętrzne miarki do odmierzania wody. Garnki tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami – w naszych kuchniach możemy więc poszczycić się nie tylko funkcjonalnymi narzędziami, ale i ich ciekawym designem.

 

 

Previous ArticleNext Article
atliteracki.com.pl bratislava.com zobacz