Dom i Wnętrze

Jak upiększyć swój ogród?

W okresie wiosenno-letnim dla wielu ludzi ogród staje się drugim domem. Lubimy spędzać tam czas, korzystać z promieni słońca i ciepłego powietrza. Dlatego warto zadbać o to, aby w ogrodzie było przyjemnie. Powinien prezentować się dobrze i być funkcjonalny. Co można zrobić, aby czas spędzony na świeżym powietrzu był naprawdę przyjemny? Jakie, większe i mniejsze, zmiany można wprowadzić w swoim ogrodzie?

Meble

Prawie w każdym ogrodzie znajdują się jakieś meble. Warto zadbać o to, aby były nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Meble technorattannowe na taras to świetne rozwiązanie. Są one wyjątkowo wygodne, a także świetnie się prezentują. Takie fotele można wyłożyć specjalnymi poduszkami, dzięki którym komfort siedzenia jest znacznie wyższy niż w przypadku plastikowych krzeseł ogrodowych.
Jeśli nie mamy dachu na tarasie, warto pomyśleć także o zamontowaniu parasola, który da nam trochę cienia w te najbardziej upalne dni.

Grill czy ognisko?

Ciepłe miesiące są także świetną okazją do biesiadowania na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest zatem przyrządzenie jedzenia na grillu lub ognisku.
Jeśli nasz ogród jest bardzo mały, możemy zdecydować się na niewielki, rozkładany grill. Jednak estetyczniejszym i bardziej trwałym rozwiązaniem jest grill murowany.
Natomiast jeśli nasz ogród jest dość duży i lubimy zabawę przy ognisku, warto pomyśleć o wyznaczeniu specjalnego miejsca, w którym mogłoby się je rozpalać. Dookoła powinna być pusta przestrzeń, a w najbliższym otoczeniu nie powinien znajdować się las. Podczas zabawy łatwo bowiem o chwilę nieuwagi i rozniecenie pożaru, zwłaszcza przy upalnej, suchej pogodzie.

Roślinność

Z posiadaniem ogrodu wiąże się także sporo pracy. Jeśli chcemy cieszyć oczy widokiem pięknych roślin, musimy o nie zadbać. Trawę należy regularnie kosić, a drzewa i krzewy podcinać. Jeśli kompletnie nie mamy do tego typu prac głowy, umiejętności i czasu, a chcemy cieszyć się zadbanym ogrodem, możemy wynająć specjalistę, który raz na jakiś czas przyjdzie, aby zająć się naszą roślinnością. Zaniedbany ogród to wyjątkowo nieciekawy widok i żaden porządny gospodarz nie powinien do niego dopuścić.

Plac zabaw

Jeśli w domu mieszkają także dzieci, warto pomyśleć o miejscu w ogrodzie, które będzie zarezerwowane tylko dla nich. Można urządzić mały plac zabaw dla najmłodszych. Trampolina, zjeżdżalnia, huśtawka i piaskownica dostarczą dzieciakom frajdy na wiele godzin.
Może dzięki temu będą też chętniej odrywały się od ekranów swoich komputerów i z przyjemnością wychodziły na świeże powietrze. Dla starszych dzieci, a także dorosłych można pomyśleć o sprzętach sportowych. Kosz do koszykówki zawieszony nad drzwiami garażu nie zajmie wiele miejsca, a może dostarczyć wiele radości i emocji podczas domowych meczy.
Czasem wystarczy niewiele, aby ogród stał się przyjemnym miejscem, w którym chętnie spędza czas cała rodzina. Meble technorattannowe na taras, trampolina dla dzieci i ładnie skoszona trawa – są to tylko niektóre z propozycji, dzięki którym można upiększyć swój ogród.

Previous ArticleNext Article