Wiele zakładów pracy, firm galwanizacyjnych korzysta w procesie produkcyjnym z materiałów stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Substancje te mogą być również otrzymywane jako produkty uboczne w wyniku konkretnych reakcji chemicznych.
Obecność tego typu produktów jest niebezpieczna dla pracowników oraz osób postronnych. Oczywiście wiele firm zaopatruje swoich pracowników w odpowiednie stroje: maseczki ochronne, okulary chroniące oczy. Ubrania i akcesoria ochronne są wykorzystywane praktycznie w każdej branży produkcyjnej. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa są pracownicy firm farmaceutycznych, chemicznych, zakładów przemysłu ciężkiego. To jednak nie wszystko. Dobrym rozwiązaniem – szczególnie w miejscach, gdzie nie ma możliwości utylizacji groźnych odpadów i trzeba czekać na ich transport w inne miejsce – jest zastosowanie zbiorników magazynujących, technologicznych, przeznaczonych do galwanizacji. Wybór jest naprawdę szeroki!
Zbiorniki do zadań specjalnych
Najczęściej przechowywanymi substancjami są te silnie żrące lub wydzielające trujące gazy. W ich przypadkach konieczne jest zastosowanie np. zbiorników podwójnej konstrukcji. Zbiorniki wykonywane są z trwałych materiałów, odpornych na działanie kwasów czy substancji silnie zasadowych. Zbiornik właściwy ochrania dodatkowy płaszcz, a pomiędzy nimi znajdować się może wolna przestrzeń czy konkretne wypełnienie. Producent zbiorników może także ocynkować daną powierzchnię, dzięki czemu stanie się ona odporniejsza na pojawianie się rdzy. Rdza powoduje korozję metali, przez co zbiorniki są narażone na tworzenie się dziur.
Niektórzy producenci rozszerzają swoją ofertę, dając możliwość doposażenia zbiornika w system wentylacji, system grzewczy czy też dodatkowy zbiornik z wodą. Dzięki temu jeszcze lepiej można chronić obszar zagrożony skażeniem.